Arctic Cup og Altaprøven 16 - 18.04.2010

OI 18.04.10

IS G-Kira av Miessevàrri 1.pr UKIS Irskesjøens Nix vant VK finalen i Alta i dag med 1.pr VK m/CACIT, vi i Tfk gratulerer på det varmeste.

Ingen av klubbens unghunder klarte å kvalifisere seg for Arctic Cup finale, men IS Irskesjøens Nix til Jan-Arild Kingswic gikk videre til VK finale med 5.pr VK semifinale, videre til finale på søk er Vakkerdalens Stærk til Per Ludvik Kanestrøm. IS G-Kira av Miessevàrri til Arild Kristoffersen fikk i dag 1.pr UK, herlig.

Reportasjer og resultater  finnes på hjemmesiden til Vest-Finnmark Fuglehundklubb

I fredagens VK kvalifisering har P Joker til Ronny Hartviksen fått 1.pr VK m/CK, mens KV Itsa's Inka til Anne-Maj Krogh ført av Bjørn Morten Baardvik har fått 4.pr VK. Og IS G-Kira av Miessevàrri til Arild Kristoffersen debuterte med 2.pr UK.

Arctic Cup er en jaktprøve for unghunder. Etter nye regler trådte i kraft 1.1.2010, har Arctic Cup nest høyest status av alle unghundprøver i Norge. For å kunne delta må hunden ha klart kvalifiseringskravet, som er 1. pr UK.

Vi vil forsøke å oppdatere resultater på klubbens hunder både fra Arctic Cup og Altaprøven gjennom helga.

Vi ønsker klubbens kvalifiserte unghunder lykke til i Arctic Cup som starter på lørdag:

ES Myrsteggens Xerox til Leif-Wiggo og Wibeke Ditlefsen
ES Ringvassøyas Kirow til Eirik Olsen
ES Steinrabbens Milo til Stein Martinsen
P Ottorinos Tya til Dag Håvard Hanssen (fikk løpetid)

Vi ønsker alle lykke til

Ole Ingebrigtsen