TFK Cup AK/VK pr 15.10.17:

Høyfjellsprøvene er nå over og siste prøvehelga her i Tromsø ga flott uttelling for GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholden med 1.pr VK m/CK finale. P Jimsrypas Lotta e/f John Solstad fikk en meget solid 2.pr AK.
Det arrangeres fortsatt skogsfugel og lavlandsprøver, og det ryktes at noen av klubbens ekvipasjer skal ta med seg en skogsfugel prøve eller to før sesongen er over. Derfor avventer vil litt toø før vi kårer vinnerne.

THK Tromsøprøven 14 - 15.10.17
1.pr VK m/CK finale GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
2.pr AK P Jimsrypas Lotta e/f John Solstad

HVFK Vesterålsprøven 06 - 08.10.17
3.pr VK finale B Kvikkstepps Mira e/f Eivind Winther

NTFK Reisaprøven 06 - 08.10.17
3.pr AK P Sallirs Td Bahgera e/f Dag Håvard Hansen

Vestfold FHK Lavlandsprøve 06 - 08.10.17
1.pr AK B Orreskogen's Bri e/f Per Johnny Skjæran
1.pr AK B Orreskogens Mini e/f Jan-Erik Jensen

NBK Skogsbygda Lavlandsprøve 30.09 - 01.10
2.pr AK B Orreskogen's Bri e/f Per Johnny Skjæran

Arvidsjaur Skogsfugelprøve 09 - 10.09.17
2.pr AK Skog P Sollidalens Gimla e/f Øystein Pedersen

VFFK Kautokeinoprøven 07 - 09.09.17
1.pr AK B Orreskogens Mini e/f Jan-Erik Jensen
2.pr AK ES Heggetuvas Black Ear e/f Stein Martinsen

KJFF Ringvassøya 05.09.17
1.pr VK P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
4.pr VK P Karacanis Noah e/f Said Nordin
2.pr AK IS IM-Tjupnoi e/f Ronny Jørgensen

NM Høyfjell individuelt 01 - 03.09.17
2.pr VK NM finale P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen
5.pr VK NM semifinale P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen
1.pr VK m/CK NM kval B Kvikkstepps Mira e/f Eivind Winther

MTFK Senjaprøven 02 - 03.09.17
4.pr VK GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
1.pr AK P Lns Pointmann Lady e/f Svein Anton Andresen

NNM Tromsø 26 - 28.08.17
1.pr VK finale P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr VK kval P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
2.pr VK kval P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen
2.pr VK kval P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
3.pr VK kval P Sollidalens Gimla e/f Øystein Pedersen
4.pr VK kval B Reisavannets Ja-kaos e/f Jan-Erik Jensen
1.pr AK P Halsenutens Bf Kompis e/f Esben Eliassen
2.pr AK P Sallirs Td Bahgera e/f Dag Håvard Hansen
3.pr AK P Sollidalens C Koss e/f Ronny Hartviksen

NM Skog Siljan 25 - 28.08.17
1.pr VK Skog kvalik IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen

NISK Kongsberg 23.08.17
2.pr AK Skog IS IM-Tjupnoi e/f Ronny Jørgensen

Stjørna JFF Fosenprøven 22 - 23.08.17
1.pr AK ES Steinrabbens Messi e/f Stein Martinsen

NISK 100 års Jubileumsprøve  18 - 20.08.17
5.pr VK finale IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
2.pl NISK Lagkonkurranse for Norge  IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen

THK Tromsøprøven Skog- og Fullkombinert 21 - 22.08.17
1.pr AK fullkombinert B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
1.pr AK Skog B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
1.pr AK Skog B Orreskogen's Bri e/f Per Johnny Skjæran
2.pr AK fullkombinert B Reisavannets Ja-kaos e/f Jan-Erik Jensen
2.pr AK Skog B Orreskogens Mini e/f Jan-Erik Jensen
2.pr AK Skog P Sollidalens B Gimla e/f Øystein Pedersen
2.pr AK Skog P Sallirs Td Bahgera e/f Dag Håvard Hansen

PS! Utstillingsresultater og vinterens jaktprøveresultater ligger under tabellen nedenfor!

TFK oppfordrer klubbens ekvipasjer til å melde inn jaktprøve og beste utstillingsresultat til TFK redaksjonen gjennom året, og husk å melde fra hvis dere oppdager feil eller mangler!  

Rase Hund Far Mor Eier/Fører Poeng
KV Itzas Heidi Senjafjellets Bum Tzarek Itzas Inka Anne Maj Krogh 1110
P Jimsrypas Tia Pointnics Point Jimsrypas Kitty Jim Theodorsen 930
P Jimsrypas iOS Pointnics Point Jimsrypas Kitty Ole Ingebrigtsen 860
IS G-Tjikkom Av Miessevarri Indus Vieksas Vilja Ronny Jørgensen 820
B Kvikksteps Mira Orreskogens B-Røm Femme Fatale De La Sou Eivind Winther 725
P Sollidalens B Gimla Metrinelunds Kejser Ronja Øystein Pedersen 520
P Jimsrypas Kitty Black Luckys William Jimsrypas Cähppes Bivdi Jim Theodorsen 450
B Tromsørypas Pa Liz Reisavannets B-Aylo Bekkaurens Pia Per Johnny Skjæran 415
B Orreskogens Mini Euskadi Orreskogens E-Lisa Jan-Erik Jensen 410
GS Jimbalayas Kenya Bjørklitoppens Speedy Klettkovens Shira Roger Tømmerholen 370
B Orreskogens Bri Euskadi Orreskogens E-Lisa Per Johnny Skjæran 280
B Reisavannets Ja-Kaos Alex Dei Fiorindo Reisavannets B-Java Jan-Erik Jensen 270
KV Sognexpressens Lna Sikka Stallogaisas Ax Arn Sognexpressens Hti Nikki Christine Karlsen 230
P Sallirs Td Bahgera Eidemlias Dallas T Ottorinos Tya Dag Håvard Hansen 210
ES Uræds Buck Limingruets Hi-Troll Lapphaugens Tutta Eirik Olsen 195
P Jimsrypas Lio Messi Pointnics Point Jimsrypas Mia John A. Solstad 180
ES Steinrabbens Messi Rypskogens Trick Ringvassøyas Samira Stein Martinsen 180
P Jimsrypas Trutt Pointnics Point Jimsrypas Kitty Svein A.Andresen 175
IS IM-Tjupnoi Ari Av Miessevarri H-Ira Av Miessevarri Ronny Jørgensen 160
ES Jentefjellets Wilma Simos Joshi Ringvassøyas Bøyla Benn-Jøran Jenssen 160
P Halsenutens Bf Kompis Jutevatnets Birk Lytingfjellets Frekka Esben Eliassen 100
ES Knutsvollens Micka Nyheimgutens Spot Berkjestølens Lara Torgeir Ingebrigtsen 100
P Lns Pointmann Lady Everest Des Braies De Loridelle Frances Svein A. Andresen 100
B Tromsørypas Ad Tim Delos Vom Schwanenberg Alaska Dei Fiorindo Per Johnny Skjæran 100
P Forfjorddalens Marja-Lisa Forfjorddalens Gard Leirungens Ats Kolsi Rune Strandskog 80
ES Heggetuvas Black Ear Uræds Buck Steinrabbens Toya Stein Martinsen 80
P Jimsrypas Lotta Pointnics Point Jimsrypas Kitty John Solstad 80
KV Langsundets Amerika Varangervalpen Mikkel-Eirik Langsundets Skade Bjørn M. Baardvik 80
P Lykketreffets Ava Jimsrypas Jeger Steinbitens Lycke Geir-Vidar Pettersen 80
P Sallirs TJ Cava Jimsrypas Jeger Ottorinos Tya Gunnstein Bakland 80
P Skipsfjordhønas C Bolt Jutevatnes Cox Skipsfjordhønas Texi Wiggo Ditlefsen 80
P Karacanis Noah Dansk Dynasty Goyo Karacanis Chili Said Nordin 50
GS Porsangerviddas Scott Kimi Kvænangsfjellets Thea Kjetil Olsen 50
P Sollidalens C Koss Skipsfjordhønas C Bolt Sollidalens A Kaia Ronny Hartviksen 50
P Tinka Av Vor-Point Pointnics Point Juvel-En A Av Vor-Point Jim Møllnes 50
           

 

Beste utstillingsresultater 2017:
I TFK Cup AK/VK er det beste utstillingsresultat samt alle jaktprøveresultater som teller etter at hunden er fylt 2 år. Vi har tatt en rask gjennomgang av klubbens jaktprøvepremierte hunder som har vært på utstilling gjennom året og funnet disse utstillingsresultatene:

P Jimsrypas iOS 04.06.17 NPK Målselv Exc BK,2BKK,CK,4BHK (110p)
P Jimsrypas Trutt 04.06.17 NPK Målselv VG BK,1BKK (75p)
B Tromsørypas Pa Liz 17.06.17 MTFK Bardu VG BK,1BKK (75p)
ES Uræds Buck 17.06.17 MTFK Bardu VG BK (75p)
KV Sognexpressens Lna Sikka 18.06.17 NKK Tromsø Exc BK,1BKK,CK,CERT,2BTK,CACIB (130p)
B Orreskogens Mini 18.06.17 NKK Tromsø Exc BK,1BKK,CK,CERT,2BHK,R.CACIB((130p)
P Sollidalens B Gimla 18.06.17 NKK Tromsø Exc BK,2BKK (100p)
B Kvikksteps Mira 18.06.17 NKK Tromsø VG BK,2BKK (75p)

Sesongens siste prøvehelg er over med jaktprøver på Sennalandet og på Saltfjellet. På Sennalandet var våre skarpe VK ekvipasjer frempå og hentet flotte premieringer, vi gratulerer.

VFFK Sennalandsprøven 29 - 30.04.17
2.pr VK finale B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran
1.pr VK m/CK kval B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
1.pr VK m/CK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen

4.pr VK kval ES Knutsvollens Micka e/f Torgeir Ingebrigtsen

MTFK Altevannsprøve 22 - 23.04.17
2.pr VK kval B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther

VFFK Altaprøven 07 - 09.04.17
2.pr VK finale KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
2.pr VK semi KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
1.pr VK kval P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen
2.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen

2.pr AK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther

NM Lag Vinter Andøya 30.03.17
1.plass NM Lag (KV laget) KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh 
2.plass NM Lag (P laget) P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
2.plass NM Lag (P laget) P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr VK NM Lag (individuelt) P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen

HVFK NM Vinter Andøya 01 - 02.04.17
1.pr VK m/CK kval B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
1.pr VK m/CK kval P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
4.pr VK kval ES Knutsvollens Micka e/f Torgeir Ingebrigtsen
4.pr VK kval B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
4.pr VK kval P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
5.pr VK kval P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen

HVFK Exit Cup 01 - 02.04.17
2.pr VK finale KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
1.pr VK m/CK kval ES Uræds Buck e/f Eirik Olsen​

2.pr VK kval KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh

HVFK Andøya 31.03 - 02.04.17
1.pr AK P Sollidalens B Gimla e/f Øystein Pedersen

TFK Tromsøprøven II 24 - 26.03.17
1.pr VK m/CACIT finale IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
1.pr VK m/CK semi B Reisavannets Ja-kaos e/f Jan-Erik Jensen
2.pr VK semi P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
2.pr VK semi P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr VK m/CK kval P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
2.pr VK kval KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh

2.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
4.pr VK kval P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes
5.pr VK kval P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr AK P Jimsrypas Trutt e/f Svein Anton Andresen
2.pr AK ES Jentefjellets Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen
2.pr AK ES Jentefjellets Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen
2.pr AK P Sollidalens B Gimla e/f Øystein Pedersen
2.pr AK P Sallirs Tj Cava e/f Gunnstein Bakland
2.pr AK P Lykketreffets Ava e/f Geir-Vidar Pettersen
2.pr AK P Forfjorddalens Marja-Lisa e/f Rune Strandskog

3.pr AK GS Porsangerviddas Scott e/f Kjetil Olsen

OFHK Altevannsprøve 18 - 19.03.17
2.pr VK finale GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen

NTFK Arnøyprøven 11 - 12.03.17
3.pr VK kval P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
4.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen

THK Tromsøprøven 03 - 05.03.17
3.pr VK semi KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
3.pr VK semi P Jimsrypas Lio Messi e/f John A.Solstad
5.pr VK semi B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
6.pr VK semi IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen

1.pr VK kval KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
3.pr VK kval KV Langsundets Amerika e/f Bjørn M. Baardvik
2.pr AK ES Steinrabbens Messi e/f Stein Martinsen

MTFK Senjaprøven 25 - 26.02.17
3.pr VK GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen

KJFF Ringvassøyprøven 18 - 19.02.17
3.pr VK finale KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
1.pr VK m//CK kval KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
3.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
1.pr AK KV Sognexpressens Lna Sikka e/f Christine Karlsen
1.pr AK P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr AK P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen

2.pr AK P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen
3.pr AK B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran

 

Klubbmesterskap TFK AK/VK 11.02.17
1.pl KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
2.pl P Jimsrypas Lio Messi e/f John A.Solstad