Ronny og Tjikkom

TFK Cup AK/VK pr 06.11.16:

Vi tar sjansen på å kåre vinnerne i TFK Cup AK/VK 2016 med forbehold om at noen av klubbens ekvipasjer reiser sørover på lavlandsprøver eller skogsfugelprøver i november/desember.


Nr 1.  N JCH N J(K)CH NMFHv-14 IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen 
(6 x 1.pr VK, 4 x 2.pr VK, 1 x 3.pr VK, 2 x 4.pr VK, 1 x 2.pr AK Fullkomb Skog, 1.pl NM Lag Vinter(IS laget), 2 x CACIT, 2 x CK totalt 1510 poeng)


Nr 2. B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
(1 x 1.pr VK, 3 x 2.pr VK, 2 x 3.pr VK, 2 x 5.pr VK, 2 x 2.pr AK, 3.pl NM Lag Høst(B laget), 1 x CACIT, uts.premiert totalt 1050 poeng)


Nr 3. NJCH GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
(2 x 1.pr VK, 3 x 2.pr VK, 1 x 4.pr VK, 2 x 5.pr VK, 1 x 6.pr VK, 2.pl NM Lag Høst(GS laget), 1 x CK totalt 920 poeng)

TFK oppfordrer klubbens ekvipasjer til å melde inn jaktprøve og beste utstillingsresultat til TFK redaksjonen gjennom året, og husk å melde fra hvis dere oppdager feil eller mangler!  

Rase Hund Far Mor Eier/Fører Poeng
IS G-Tjikkom Av Miessevarri Indus Vieksas Vilja Ronny Jørgensen 1510
B Tromsørypas Pa Liz Reisavannets B-Aylo Bekkaurens Pia Per Johnny Skjæran 1050
GS Jimbalayas Kenya Bjørklitoppens Speedy Klettkovens Shira Roger Tømmerholen 920
KV Itzas Heidi Senjafjellets Bum Tzarek Itzas Inka Anne Maj Krogh 580
B Tromsørypas Ad Tim Delos Vom Schwanenberg Alaska Dei Fiorindo Per Johnny Skjæran 560
P Jimsrypas Kitty Black Luckys William Jimsrypas Cahppes Bivdi Jim Theodorsen 490
B Kvikksteps Mira Orreskogens B-Røm Femme Fatale De La Sou. Eivind Winther 445
P Forfjorddalens Berta Forfjorddalens Gard Leirungens Ats Kolsi Rune Strandskog 385
B Vinterfjellets Sør Alex Hot Chilli Bråke-Bøtta Pippa Kurt Landau 380
ES Steinrabbens Messi Rypskogens Trick Ringvassøyas Samira Stein Martinsen 370
P Karacanis Noah Dansk Dynasty Goyo Karacanis Chili Said Nordin 300
P Lykketreffets A Lune Jimsrypas Jeger Steinbitens Lycke Trond Bakkehaug 300
B Reisavannets Ja-Kaos Alex Dei Fiorindo Reisavannets B-Java Jan-Erik Jensen 280
IS Tårnheias Aria Russevankas Walker Buster Aasrabbens Tussa Kristian Prytz 280
ES Knutsvollens Micka Nyheimgutens Spot Berkjestølens Lara Torgeir Ingebrigtsen 260
KV Doktordalens Ask Sting Doktordalens Tika Johnny Johansen 240
ES Ringvassøyas Samira Steinrabbens Felix Ringvassøyas Shakira Stein Martinsen 240
KV Langsundets Amerika Varangervalpen Mikkel-Eirik Langsundets Skade Bjørn M Baardvik 230
P Tinka Av Vor-Point Pointnics Point Juvelen Av Vor-Point Jim Møllnes 230
P Sallirs Td Balder Eidemlias Dallas T Ottorinos Tya Steinar Lagesen 220
P Skipsfjordhønas C Bolt Jutevatnets Cox Skipsfjordhønas Texi Wiggo Ditlefsen 220
SV Tytingens B Pug Munkefjellets Oscar Hovdmyras Ruby Tuesday Ole Hals 190
P Sallirs Td Bahgera Eidemlias Dallas T Ottorinos Tya Dag Håvard Hanssen 180
P Skipsfjordhønas C Tomsi Jutevatnets Cox Skipsfjordhøans Texi Tom og Wiggo Ditlefsen 160
ES Uræds Buck Limingruets Hi-Troll Lapphaugens Tutta Eirik Olsen 150
KV Sogneexpressen Kzb Giro Caput Altum Basile Sognexpressen Fcs Zenta Jan Tore Johansen 125
ES Dulles A El Zorro Steinrabbens Felix Skillevatnets Turte Stein Arne Paulsen 100
IS Red Garlics Pastrami Irskesjøens Nix Nordfjällets Fb Robbyn Tone Kanestrøm 100
ES Steinrabbens Nala Rypskogens Trick Ringvassøyas Samira Stein Martinsen 80
P Joker Koss Ramfløydalens Pepsi Ronny Harviksen 50
P Rypejægerens Fryd Pointnics Point Vakkerdalens Vilja Tone Kanestrøm 50

 

Beste utstillingsresultater 2016:
I TFK Cup AK/VK er det beste utstillingsresultat samt alle jaktprøveresultater som teller etter at hunden er fylt 2 år. Vi har tatt en rask gjennomgang av klubbens jaktprøvepremierte hunder som har vært på utstilling gjennom året og funnet disse utstillingsresultatene:

B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther 11.06.16 MTFK Bardu VG BK
P Lykketreffets A Lune e/f Trond Bakkehaug 12.06.16 NPK Målselv Exc BK
P Forfjorddalens Berta e/f Rune Strandskog 12.06.16 NPK Målselv VG BK
B Vinterfjellets Sør Alex e/f Kurt Landau 19.06.16 NKK Tromsø Exc BK,1BKK,CK,CERT,1BHK,CACIT,BIR
KV Doktordalens Ask e/f Johnny Johansen 19.06.16 NKK Tromsø Exc BK,1BKK,CK,CERT,1BHK,CACIT,BIM
SV Tytingens B Pug e/f Ole Hals 19.06.16 NKK Tromsø Exc BK,1BKK,CK,CERT,1BHK,CACIB,BIM
P Sallirs Td Balder e/f Steinar Lagesen 19.06.16 NKK Tromsø Exc BK,1BKK,CK,CERT,1BHK,CACIB,BIM
KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh 19.06.16 NKK Tromsø Exc CHK,1CHKK,CK,1BTK,CACIB,BIR
P Sallirs Td Bahgera e/f Dag Håvard Hanssen 19.06.16 NKK Tromsø Exc BK,3BKK
KV Sognexpressens Kzb Giro e/f Jan Tore Johansen 19.06.16 NKK Tromsø VG BK,4BKK
B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran 19.06.16 NKK Tromsø VG.CHK,2CHKK
B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran 25.06.16 SFHK Salten Exc BK, 2BKK,CK R.CERT,2BTK
P Karacanis Noah e/f Said Nordin 17.07.16 SKK Piteå Exc CHK,1CHKK,CK,CERT

Jaktprøveresultater 2016:

TFK Tromsøprøven 15 - 16.10.16
3.pr VK finale B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
5.pr VK finale B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran
2.pr VK kval B Reisavannets Ja-Kaos e/f Jan-Erik Jensen

3.pr VK kval B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
4.pr VK kval B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran

HVFK Vesterålsprøven 08 - 09.10.16
2.pr AK Steinrabbens Messi e/f Stein Martinsen

NTFK Nordreisaprøven 08 - 09.10.16
2.pr AK B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran

ØFK NM Lavland individuelt Østfold 07 - 09.10.16
4.pr VK B Vinterfjellets Sør-Alex e/f Kurt Landau 

NGK NM Høyfjell individuelt Hjerkinn 02 - 04.09.16
1.pr VK m/CK kval B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran
2.pr VK kval B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther

NGK NM Høyfjell Lag Hjerkinn 01.09.16
2.pl NM Lag Høst GS Jimbalayas Kenya (GS Laget) e/ Roger Tømmerholen /f Jim Pedersen
3.pl NM Lag Høst B Tromsørypas Pa Liz (B Laget) e/f Per Johnny Skjæran

NGK Hjekinnprøve 03 - 04.09.16
2.pr AK Steinrabbens Messi e/f Stein Martinsen
3.pr AK Steinrabbens Messi e/f Stein Martinsen 

VFFK Kautokeinoprøven 02 - 04.09.16
2.pr AK P Sallirs Td Bahgera e/f Dag Håvard Hanssen

MTFK Senjaprøven 27 - 28.08.16
2.pr VK finale B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
6.pr VK finale B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
1.pr VK kval P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
2.pr VK kval KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
3.pr VK kval B Vinterfjellets Sør Alex e/f Kurt Landau

5.pr VK kval B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran

NESK Hjerkinnprøve 26 - 28.08.16
2.pr VK kval ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
2.pr AK Steinrabbens Messi e/f Stein Martinsen

NM Skog Kongsberg 26 - 28.08.16
2.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen

THK Fuglehundgruppa Tromsøprøven 20 - 21.08.16
1.pr VK m/CACIT finale IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
2.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen

THK Fuglehundgruppa Skogsfugelprøve 19.08.16
1.pr AK Fullkombinert B Reisavannets Ja-Kaos e/f Jan-Erik Jensen
2.pr AK Fullkombinert IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
2.pr AK Skog B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
2.pr AK Skog P Sallirs Td Balder e/f Steinar Lagesen

SJFF Saltfjellprøven
3.pr VK semi B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran

VFFK Sennalandsprøven
2.pr VK kval ES Steinrabbens Nala e/f Stein Martinsen

VFFK Altaprøven 15 - 17.04.16
1.pr VK finale GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
2.pr VK semi B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
5.pr VK semi GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
1.pr VK kval B Reisavannets Ja-Kaos e/f Jan-Erik Jensen

2.pr VK kval ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
2.pr VK kval GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
2.pr VK kval B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran

MTFK Altevannsprøven 09 - 10.04.16
1.pr VK m/CACIT finale B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
1.pr VK m/CK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
1.pr VK kval KV Langsundets Amerika e/f Bjørn Morten Baardvik
3.pr VK kval ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen

SVJFF Gallokprøven 09 - 10.04.16

2.pr VK kval P Skipsfjordhønas Tomsi e/f Tom og Wiggo Ditlefsen

Abisko 09 - 10.04.16
3.pr AK P Forfjorddalens Berta e/f Rune Strandskog

NTFK Arnøyprøven 02 - 03.04.16
2.pr VK finale GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
1.pr VK m/CK kval GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
1.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
2.pr VK kval KV Langsundets Amerika e/f Bjørn Morten Baardvik

HVFK Exit Cup 19 - 20.03.16
1.pr VK m/CK kval B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther

HVFK Andøya 18 - 20.03.16
1.pr AK IS Tårnheias Aria e/f Kristian Prytz
2.pr AK P Forfjorddalens Berta e/f Rune Strandskog
2.pr AK P Forfjorddalens Berta e/f Rune Strandskog
3.pr AK KV Doktordalens Ask e/f Johnny Johansen

NM Lag Vinter Andøya 17.03.16: 
1.plass NM Lag (IS laget) IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen

THK Fuglehundgruppa Tromsøprøven II 12 - 13.03.16
1.pr VK m/CACIT finale IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
1.pr VK kval ES Dulles A El Zorro e/f Stein Arne Paulsen
2.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
2.pr VK kval B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
3.pr VK kval P Jimrypas Kitty e/f Jim Theodorsen

1.pr AK P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes
1.pr AK P Karacanis Noah e/f Said Nordin
1.pr AK B Vinterfjellets Sør Alex e/f Kurt Landau
2.pr AK IS Tårnheias Aria e/f Kristian Prytz
2.pr AK Steinrabbens Messi e/f Stein Martinsen

3.pr AK P Rypejægerens Fryd e/f Tone Kanestrøm

TFK Tromsø I 04 - 06.03.16
1.pr VK m/CACIT finale P Jimrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
2.pr VK finale IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
4.pr VK finale GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
1.pr VK m/CK semi IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
2.pr VK m/CK semi P Jimrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
4.pr VK semi B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran
6.pr VK semi P Joker e/Ronny Hartviksen f/Jenny Richardsen

1.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
2.pr VK m/CK kval P Jimrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
1.pr AK KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
2.pr AK KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
1.pr AK ES Knutsvollens Micka e/f Torgeir Ingebrigtsen

1.pr AK ES Uræds Buck e/f Eirik Olsen
1.pr AK IS Tårnheias Aria e/f Kristian Prytz
3.pr AK KV Doktordalens Ask e/f Johnny Johansen
3.pr AK SV Tytingens B Pug e/f Ole Hals
3.pr AK KV Sogneexpressen Kzb Giron e/f Jan Tore Johansen
3.pr AK IS Red Garlics Pastrami e/f Tone Kanestrøm
3.pr AK IS Red Garlics Pastrami e/f Tone Kanestrøm

 

OFHK Altevannsprøve 27 - 28.02.16
4.pr VK finale IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
5 pr VK finale GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
2. pr VK kval GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
2.pr AK P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes
3.pr AK P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes

MTFK Senjaprøven 20 - 21.02.16
2.pr VK KV Langsundets Amerika e/f Bjørn Morten Baardvik
2.pr AK ES Knutsvollens Micka e/f Torgeir Ingebrigtsen
2.pr AK ES Knutsvollens Micka e/f Torgeir Ingebrigtsen

 

KJFF Ringvassøyprøven 13 - 14.02.16
1.pr VK finale P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
2.pr VK finale KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
3.pr VK finale IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
4.pr VK finale B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran
5.pr VK finale B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran

6. pr VK finale GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
2.pr VK kval KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
3.pr VK kval P Skipsfjordhønas Tomsi e/f Tom og Wiggo Ditlefsen

4.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
1.pr AK P Lykketreffets A Lune e/f Trond Bakkehaug
2.pr AK P Karacanis Noah e/f Said Nordin
3.pr AK ES Uræds Buck e/f Eirik Olsen

3.pr AK Forfjorddalens Berta e/f Rune Strandskog
3.pr AK Forfjorddalens Berta e/f Rune Strandskog


TFK Klubbmesterskap 07.02.16

1.pl AK P Lykketreffets A Lune e/f Trond Bakkehaug                

 

Ben Jøran og Jentefjellets Wilma

TFK Cup UK pr 07.11.16:

Vinnerne i TFK Cup UK 2016 er kåret:

Nr 1. ES Jentefjellet's Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen 
(7 x 1.pr UK og 4 x 2.pr UK totalt 1020 poeng)

Nr 2. P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
(6 x 1.pr UK, 2 x 2.pr UK samt 1.pl Artic Cup finale totalt 960 poeng)

Nr 3. KV Sognexpressens Lna Sikka e/f Christine Karlsen
(1 x 1.pr UK, 4 x 2.pr UK, 2 x 3.pr UK samt 2.pl Artic Cup finale totalt 680 poeng)

 

 

 

 

 

 

TFK oppfordrer klubbens ekvipasjer til å melde inn jaktprøve og beste utstillingsresultat til TFK redaksjonen gjennom året, og husk å melde fra hvis dere oppdager feil eller mangler!

Rase Hund Far Mor Eier/Fører Poeng
ES Jentefjellets Wilma Simos Johsi Ringvassøyas Bøyla Benn-Jøran Jenssen 1020
P Jimsrypas iOS Pointnics Point Jimsrypas Kitty Ole Ingebrigtsen 960
KV Sognexpressen`s Lna Sikka Stallogaisas Ax Arn Sognexpressens Hti Nikki Christine Karlsen 680
P Jimsrypas Tia Pointnics Point Jimsrypas Kitty Jim Theodorsen 360
P Jimsrypas Trutt Pointnics Point Jimsrypas Kitty Svein A.Andresen 360
P Ørntuas J Kiwa Ohlsmyrens Rocket Man Ørntuas Ibis Jenny Richardsen 280
KV Langsundets Ricco Fjalltinda Snorri Langsundets Skade Steinar Storelv 230
P Sallirs Td Balder Eidemlias Dallas T Ottorinos Tya Steinar Lagesen 180
B Orreskogens Bri Euskadi Orreskogens E-Lisa Per Johnny Skjæran 100
P Halsenutens Bf Kompis Jutevatnets Birk Lytingfjellets Frekka Esben Eliassen 80
P Sallirs Td Baltus Eidemlias Dallas T Ottorinos Tya Dag Håvard Hanssen 80
ES Royaluras O-Theo Nyheimgutens Spot Royaluras F-Racing Stein Arne Paulsen 50

Beste utstillingsresultater 2016:                

I TFK Cup UK er det beste utstillingsresultat samt alle jaktprøveresultater som teller inntil hunden fyller 2 år. Vi har tatt en rask gjennomgang av klubbens hunder som har vært på utstilling gjennom året og funnet dette tellende utstillingsresultatet:

KV Langsundets Ricco e/f Steinar Storelv 11.06.16 MTFK Exc JK,1JKK,CK,CERT,1BHK,BIM

Jaktprøveresultater 2016: 

TFK Tromsøprøven 15 - 16.10.16
1.pr UK P Ørntuas J Kiwa e/f Jenny Richardsen
2.pr UK P Halsenutens Bf Kompis e/f Eben Eliassen

NTFK Nordreisaprøven 08 - 09.10.16
1.pr UK B Orreskogens Bri e/f Per Johnny Skjæran

VFFK Kautokeinoprøven 02 - 04.09.16
1.pr UK P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr UK P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen

MTFK Senjaprøven 27 - 28.08.16
1.pr UK P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen
2.pr UK P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen
1.pr UK P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
2.pr UK P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen

THK Fuglehundgruppa Tromsøprøven 20 - 21.08.16
1.pr UK P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
2.pr UK P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
2.pr UK P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen

VFFK Artic Cup 16 - 17.04.16
1.pr AC finale P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
2.pr AC finale KV Sognexpressen`s Lna Sikka e/f Ingar Olsen og Christine Karlsen

VFFK Altaprøven 15 - 17.04.16
​1.pr UK P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen
1.pr UK P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen

2.pr UK P Ørntuas J Kiwa e/f Jenny Richardsen
3.pr UK P Ørntuas J Kiwa e/f Jenny Richardsen

MTFK Altevannsprøven 09 - 10.04.16
1.pr UK ES Jentefjellets Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen
1.pr UK KV Sognexpressen`s Lna Sikka e/f Ingar Olsen og Christine Karlsen
2.pr UK ES Jentefjellets Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen
2.pr UK KV Sognexpressen`s Lna Sikka e/f Ingar Olsen og Christine Karlsen

NTFK Arnøyprøven 02 - 03.04.16
1.pr UK ES Jentefjellets Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen
1.pr UK P Jimsrypas Trutt e/f Svein Anton Andresen
2.pr UK ES Jentefjellets Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen
2.pr UK P Jimsrypas Trutt e/f Svein Anton Andresen
3.pr UK KV Langsundets Ricco e/f Steinar Storelv

HVFK Andøya 18 - 20.03.16
1.pr UK ES Jentefjellets Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen
1.pr UK ES Jentefjellets Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen
2.pr UK ES Jentefjellets Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen

THK Fuglehundgruppa Tromsøprøven II 12 - 13.03.16
1.pr UK ES Jentefjellets Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen
2.pr UK P Jimsrypas Trutt e/f Svein Anton Andresen
2.pr UK KV Sognexpressen`s Lna Sikka e/f Ingar Olsen og Christine Karlsen

3.pr UK KV Sognexpressen`s Lna Sikka e/f Ingar Olsen og Christine Karlsen
3.pr UK P Ørntuas J Kiwa e/f Jenny Richardsen

TFK Tromsøprøven I 04 - 06.03.16
1.pr UK ES Jentefjellets Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen
1.pr UK ES Jentefjellets Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen
2.pr UK ES Jentefjellets Wilma e/f Benn-Jøran Jenssen
1.pr UK P Sallirs Td Balder e/f Steinar Lagesen
2.pr UK P Sallirs Td Balder e/f Steinar Lagesen
1.pr UK P Jimsrypas Trutt e/f Svein Anton Andresen
1.pr UK P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
2.pr UK P Sallirs Td Baltus e/f Dag Håvard Hanssen
3.pr UK KV Langsundets Ricco e/f Steinar Storelv
3.pr UK ES Royaluras O-Theo e/f Stein Arne Paulsen

OFHK Altevannsprøven 27 - 28.02.16
2.pr UK KV Sognexpressen`s Lna Sikka e/f Ingar Olsen og Christine Karlsen
2.pr UK KV Sognexpressen`s Lna Sikka e/f Ingar Olsen og Christine Karlsen


KJFF Ringvassøyprøven 13 - 14.02.16 
2.pr UK KV Sognexpressen`s Lna Sikka e/f Ingar Olsen og Christine Karlsen
3.pr UK KV Sognexpressen`s Lna Sikka e/f Ingar Olsen og Christine Karlsen


 

TFK Cup AK/VK pr 31.12.15.

PointStd060915Vinnerene av TFK Cup 2015 i AK/VK er kåret:   

Nr 1. P NJCH Pointnics E I Point e/f Ole Ingebrigtsen
(3 x 1.pr VK, 4 x 2.pr VK, 3 x 3.pr VK, 1 x 5.pr VK, 1.pl NM Lag Høyfjell(P Laget), 2 x CK totalt 1500 poeng)   

Nr 2. GS NJCH Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
(1 x 1.pr VK, 2 x 2.pr VK, 1 x 3.pr VK, 1 x 4.pr VK, 1 x 5.pr VK, 2 x 1.pr AK, 4 x 2.pr AK, 1 x CACIT, utst.premiert totalt 1145 poeng)    

Nr 3. ES NJCH Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
(3 x 1.pr VK, 2 x 2.pr VK, 1 x 3.pr VK, 1 x 4.pr VK, 2 x CK, utst.premiert totalt 775 poeng) 

TFK oppfordrer klubbens ekvipasjer til å melde inn jaktprøve og beste utstillingsresultat til TFK redaksjonen gjennom året, og husk å melde fra hvis dere oppdager feil eller mangler!  

Rase Hund Far Mor Eier/Fører Poeng
P Pointnics Point Jutevatnets Radar Pointnics Shanti Ole Ingebrigtsen 1500
GS Jimbalayas Kenya Bjørklitoppens Speedy Klettkovens Shira Roger Tømmerholen 1145
ES Ringvassøyas Samira Steinrabbens Felix Ringvassøyas Shakira

Stein Martinsen

775
P Tinka Av Vor-Point Pointnics Point Juvel En A Av-Vor Point Jim Møllnes 660
B Tromsørypas Ad Tim Delos Vom Schwanenberg Alaska Dei Fiorindo Per Johnny Skjæran 630
IS G-Tjikkom Av Miessevarri Indus Vieksas Vilja Ronny Jørgensen 620
ES Steinrabbens Nala Rypskogens Trick Ringvassøyas Samira

Stein Martinsen

535
B Reisavannets Ja-Kaos Alex Dei Fiorindo Reisavannets B-Java

Jan-Erik Jensen

530
P Jimsrypas Kitty Black Luckys William Jimsrypas Cähppes Bivdi

Jim Theodorsen

490
B Tromsørypas Pa Liz Reisavannets B-Aylo Bekkaurens Pia Per Johnny Skjæran 400
P Skipsfjordhønas C Bolt Jutevatnets Cox Skipsfjordhønas Texi Wiggo Ditlefsen 380
KV Itzas Heidi Senjafjellets Bum Tzarek Itzas Inka Anne Maj Krogh 360
GS Klettkovens Shira Imingens Bh Gær Go Klettkovens Tausa Iii

Jim Pedersen

230
KV Langsundets Amerika Varangervalpen Mikkel-Eirik Langsundets Skade

Bjørn M. Baardvik

225
KV Langsundets Skade Rugdelias JMG Cogito Itzas Frøya

Bjørn M. Baardvik

200
P Karacanis Noah Dansk Dynasty Goyo Karacanis Chili

Said Nordin

190
GS Jimbalayas Zeta Bjørklitoppens Speedy Klettkovens Shira

Jim Pedersen

180
B Kvikksteps Mira Orreskogens B-Røm Femme Fatale De La Sou.

Eivind Winther

180
P Jimsrypas Lio Messi Pointnics Point Jimsrypas Mia

John Solstad

150
P Sallirs TJ Cava Jimsrypas Jæger Ottorinos Tya Gunstein Bakland 130
P Patjanens Ville Antinori Skipsfjordhønas Louis Annahojs Sourva Per Anton Berg 100
P Sollidalens A Kaia Ørntuas C Aiko Ronja Øystein Pedersen 100
B Tromsørypas PE Hero Kruttåsens Eir Bekkaurens Pia Per Johnny Skjæran 100
P Joker Koss Ramfløydalens Pepsi Ronny Hartviksen 80
P Ottorinos Tya Balder Ottorinos Anna Dag Håvard Hanssen 50

 

Beste utstillingsresultater 2015:                

I TFK Cup AK/VK er det beste utstillingsresultat samt alle jaktprøveresultater som teller. Vi har tatt en rask gjennomgang av klubbens hunder som har vært på utstilling gjennom året og funnet disse resultatene.

15.03.15 P NUCH Pellarskogens Kon Exc BK,1BKK,1BHK,BIR,CK,Cert,CACIB,3BIG NKK Kristiansand e/f Line Ingebrigtsen
02.05.15 P NJCH Skipsfjordhønas C Bolt Exc BK,1BKK VFFK Hammerfest e/f Wiggo Ditlefsen
13.06.15 B NUCH Tromsørypas Ad Tim Exc BK,1BKK,1BHK,BIR,CK,Cert MTFK Bardu e/f Per Johnny Skjæran
13.06.15 B Tromsørypas Pa Liz Exc BK,1BKK,1BTK,BIM,CK,Cert MTFK Bardu e/f Per Johnny Skjæran
13.06.15 KV Langsundets Amerika VG BK,2BKK MTFK Bardu e/f Bjørn Morten Baardvik
14.06.15 P Tinka Av Vor-Point Exc BK,2BKK,2BTK,CK,Res Cert NPK Målselv e/f Jim Møllnes
14.06.15 P Jimsrypas Lio Messi Exc BK,2BKK NPK Målselv e/f John Solstad
20.06.15 P Franchannas Pointer Anthony Exc AK,1AKK,1BHK,BIR,3BIG,CK THK Tromsø e/f Per Anton Berg
20.06.15 GS Jimbalayas Kenya VG BK,2BKK THK Tromsø e/f Roger Tømmerholen
21.06.15 B Vinterfjellets Sør Alex Exc BK 1BKK 1BHK BIR CK Cert Cacib NKK Tromsø e/f Kurt Landau
21.06.15 KV Itzas Heidi Exc BK,2BKK,2BTK,CK,Res.Cert,Res CACIB NKK Tromsø e/f Ann Maj Krogh
28.06.15 ES NUCH Ringvassøyas Tinka Cert Sverige e/f Oddmar Isaksen
21.08.15 ES Steinrabbens Nala VG BK NESK e/f Stein Martinsen
21.08.15 ES NJCH Ringvassøyas Samira VG VTK,1VTKK NESK e/f Stein Martinsen

Jaktprøveresultater 2015: 

NTFK Reisa 10 - 11.10.15
2.pr AK P Sallirs Tj Cava e/Gunnstein Bakland f/Dag Håvard Hanssen

HedOpp Mjøsprøven 09 - 11.10.15
1. pr AK B Reisavannet`s Ja-Kaos e/f Jan-Erik Jensen
2. pr AK B Tromsørypa`s Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran
2.pr AK B B Tromsørypa`s Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
2.pr AK B B Tromsørypa`s Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran

NESK Kongsvold 02 - 04.10.15
1.pr VK semi ES Steinrabbens Nala e/f Stein Martinsen

VFFK Sennalandet 03 - 04.10.15
2.pr AK P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes

TFK Ringvassøya 19 - 20.09.15
1.pr VK B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran
2.pr VK B Reisavannets Ja-Kaos e/f Jan-Erik Jensen

Arvidsjaur Skogsfuglprøve 12 - 13.09.15
1.pr VK Skog P Sollidalens A Kaia e/f Øystein Pedersen

NPK NM Høyfjell individuelt 04 - 06.09.15
3.pr VK finale P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
3.pr VK semi P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
4.pr VK semi P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
1.pr VK kval P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
4.pr VK kval ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen

NM Lag Høyfjell Kongsvold 03.09.15:
1.plass NM Lag (P laget) P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
2.plass NM Lag (B laget) B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran 

NFHK Sølvhundprøven 28 - 30.08.15
1.pr VK finale ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
1.pr VK m/CK semi ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
2.pr VK kval ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
2.pr VK m/CK semi ES Steinrabbens Nala e/f Stein Martinsen
1.pr VK m/CK kval ES Steinrabbens Nala e/f Stein Martinsen

MTFK Senjaprøven 29 - 30.08.15
1.pr VK finale P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
2.pr VK kval P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen

Stjørna JFF Fosenprøven 26 - 27.08.15
3.pr VK B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran
1.pr AK IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
2.pr AK B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran
 

THK Tromsøprøven I 22 - 23.08.15
1.pr VK kval KV Langsundets Skade e/f Bjørn Morten Baardvik
1.pr VK kval P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr AK B Kvikkstepps Mira e/f Eivind Winther
2.pr AK B Kvikkstepps Mira e/f Eivind Winther


THK Skogsfuglprøve 21.08.15
1AK Skog GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
1AK Skog KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
1AK Skog KV Langsundets Skade e/f Bjørn Morten Baardvik
3AK Skog P Karacanis Noah e/f Said Nordin
3AK Skog fullkombinert B Reisavannets Ja-Kaos e/f Jan-Erik Jensen

SFHK Saltfjellprøven 24.04 - 26.04.15
2.pr VK kval P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen

VFFK Alta 17.04 - 19.04.15
1.pr VK m/CACIT finale GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
2.pr VK finale B Reisavannets Ja-Kaos e/f Jan-Erik Jensen
3.pr VK finale P Jimrypas Kitty e/f JimTeodorsen
4.pr VK semi B Reisavannets Ja-Kaos e/f Jan-Erik Jensen
5.pr VK semi GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
1.pr VK m/CK kvalik P Jimrypas Kitty e/f JimTeodorsen
3.pr VK kvalik P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
3.pr AK P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes

Skåne 12.04.15
2.pr VK m/CK Res. Cacit HP P Patjanens Villa Antinori e/f Per Anton Berg

MTFK Altevann 11.04 - 12.04.15
3.pr VK kval GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
4.pr VK finale GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
4.pr VK kval GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen
2.pr AK P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes
3.pr AK P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes

HVFK NM Vinter Andøya 27.03 - 29.03.15
2.pr VK m/CK semi P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr VK m/CK kval Exit Cup ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
1.pr VK m/CK kval P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr VK kval ES Steinrabbens Nala e/f Stein Martinsen
2.pr VK kval GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
4.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
5.pr VK kval KV Langsundets Amerika e/f Bjørn Morten Baardvik
3.pr AK P Sallirs TJ Cava e/f Gunnstein Bakland

NM Lag Vinter Andøya 26.03.15:
1.plass NM Lag (GS laget) GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen
3.plass NM Lag (IS laget) IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen
1.pr VK NM Lag (individuelt) P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
5.pr VK NM Lag (individuelt) GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen

Tromsø Fuglehundklubb, Tromsøprøven II 20.03 - 22.03.15
2.pr VK finale P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr VK m/CK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
2.pr VK kval ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
2.pr VK kval P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
4.pr VK kval P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
5.pr VK kval P Jimsrypas Lio Messi e/f John solstad
1.pr AK KV Langsundets Amerika e/f Bjørn Morten Baardvik
1.pr AK B Tromsørypas Pa Liz e/f Per Johnny Skjæran
1.pr AK GS Jimbalayas Zeta e/f Jim Pedersen

NTFK Arnøyprøven 07.03 - 08.03.15
1.pr VK finale P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
2.pr VK finale KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
1.pr VK kval B Reisavannets Ja-Kaos e/f Jan-Erik Jensen
1.pr VK kval B Tromsørypas PE Hero e/f Per Johnny Skjæran
2.pr VK kval GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen

2.pr VK kval P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
3.pr VK kval ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
4.pr VK kval KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
5.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
6.pr VK kval B Tromsørypas Ad Tim e/f Per Johnny Skjæran

THK Fuglehundgruppa, Tromsøprøven I 28.02 - 01.03.15
2.pr VK finale IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
1.pr VK m/CK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
2.pr VK kval P Joker e/f Ronny Hartviksen
5.pr VK kval P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr AK GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
2.pr AK GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
2.pr AK GS Jimbalayas Zeta e/f Jim Pedersen
2.pr AK P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes
3.pr AK P Ottorinos Tya e/f Dag Håvard Hanssen

MTFK Senjaprøven 21 - 22.02.15
2.pr AK GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
2.pr AK GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
3.pr AK P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes

HVFK Vesterålsprøven 14 - 15.02.15
3.pr VK kval GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen

KJFF Ringvassøyprøven 14 - 15.02.15
1.pr VK m/CK finale P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
2.pr VK finale P Pellarskogens Kon e/f Ole Ingebrigtsen
3.pr VK finale IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen  
1.pr VK kval IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen
1.pr VK kval P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
2.pr VK kval P Skipsfjordhønas C Bolt e/Wiggo Ditlefsen f/Viktor Strand
2.pr AK P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes
2.pr AK GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
2.pr AK P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes

Eivind Winter og Kvikksteps MiraTFK Cup UK pr 31.12.15.

Vinnerne av TFK Cup UK 2015 er kåret:

Nr 1. B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
(4 x 1.pr UK, 3 x 2.pr UK, 1 x 3.pr UK, utst.premiert totalt 840 poeng)

Nr 2. IS Tårnheias Aria e/f Kristian Prytz
(2 x 1.pr UK, 3 x 2.pr UK, 1 x 3.pr UK, utst.premiert totalt 565 poeng)

Nr 3. KV Sogneexpressens Kzb Giron e/f Jan Tore Johansen
(2 x 1.pr UK, 2 x 2.pr UK, 1 x 3.pr UK, utst.premiert totalt 510 poeng)

TFK oppfordrer klubbens ekvipasjer til å melde inn jaktprøve og beste utstillingsresultat til TFK redaksjonen gjennom året, og husk å melde fra hvis dere oppdager feil eller mangler!   

Rase Hund Far Mor Eier/Fører Poeng
B Kvikksteps Mira Orreskogens B-Røm Femme Fatale De La Sou. Eivind Winther 840
IS Tårnheias Aria Russevankas Walke Buster Aasrabbens Tussa Kristian Prytz 565
KV Sognexpressen Kzb Giro Caput Altum Basile Sognexpressen Zenta Jan Tore Johansen 510
P Jimsrypas iOS Pointnics Point Jimsrypas Kitty Ole Ingebrigtsen 300
P Jimsrypas Tia Pointnics Point Jimsrypas Kitty Jim Theodorsen 300
P Rokkomborres A Bine Eidemlias Dallas T Tig Terje Steinsund 280
ES Knutsvollens Micka Nyheimgutens Spot Berkjestølens Lara Torgeir Ingebrigtsen 250
P Sallirs Td Baltus Eidemlias Dallas T Ottorinos Tya Dag Håvard Hanssen 210
P Jimsrypas Lotta Pointnics Point Jimsrypas Kitty John A Solstad 200
KV KV Itzas Beretta Towas S Birk Itzas Inka Anne Maj Krogh 180
B Vinterfjellets Bp No Mercy Peter Gunn Bråke-Bøtta Pippa Kurt Landau 130
P Sollidalens B Gimla Metrinelunds Kejser Ronja Øystein Pedersen 100
P Sallirs Td Bahgera Eidemlias Dallas T Ottorinos Tya Dag Håvard Hanssen 80

 

Beste utstillingsresultater 2015:                

I TFK Cup UK er det beste utstillingsresultat samt alle jaktprøveresultater som teller. Vi har tatt en rask gjennomgang av klubbens hunder som har vært på utstilling gjennom året og funnet disse resultatene. Samt at vi suplerer fotløpende med beste utstillingsresultat som meldes inn til oss!

19.06.15 IS Tårnheias Aria VG BK,2BKK NISK Tromsø e/f Kristian Prytz
20.06.15 KV Itzas Beretta Exc BK,2BKK THK Tromsø e/f Anne Maj Krogh
20.06.15 ES Knutsvollens Micka G BK THK Tromsø e/f Torgeir Ingebrigtsen
21.06.15 B Kvikksteps Mira Exc BK,1BKK,1BTK,BIM,CK,Cert,CACIB NKK Tromsø e/f Eivind Winther
21.06.15 P Sallirs Td Baltus Exc BK,2BKK,4BHK,CK,Res Cert NKK Tromsø e/f Dag Håvard Hanssen
21.06.15 P Rokkomborres A Bine Exc BK,1BKK NKK Tromsø e/f Terje Steinsund
21.06.15 KV Sognexpressens Kzb Giro Exc BK,4BKK NKK Tromsø e/f Jan Tore Johansen

Jaktprøveresultater 2015: 

NTFK Reisa 10 - 11.10.15
2.pr UK P Sallirs Td Bahgera e/f Dag Håvard Hanssen

TFK Ringvassøya 19 - 20.09.15
1.pr UK P Jimsrypas Tia e/f Jim Theodorsen f/Ole Ingebrigtsen
1.pr UK P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
2.pr UK KV Sognexpressen Kzb Giro e/f Jan Tore Johansen

NPK Kongsvoldprøven 05 - 06.09.15
1.pr UK P Jimsrypas iOS e/ Ole Ingebrigtsen f/Eivind Grønnli

MTFK Senjaprøven 29 - 30.08.15
1.pr UK P Jimsrypas Lotta e/f John A Solstad
1.pr UK P Jimsrypas Tia e/f Jim TheodorsenTHK Tromsøprøven I 22 - 23.08.15 
1.pr UK P Jimsrypas Lotta e/f John A Solstad
1.pr UK P Jimsrypas Tia e/Jim Theodorsen f/Ole Ingebrigtsen
1.pr UK P Jimsrypas iOS e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr UK P Rokkomborres A Bine e/f Terje Steinsund

VFFK Alta 17.04 - 19.04.15
1.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
1.pr UK ES Knutsvollens Micka e/f Torgeir Ingebrigtsen
2.pr UK KV Sognexpressen Kzb Giro e/f Jan Tore Johansen
2.pr UK P Rokkomborres A Bine e/f Terje Steinsund

MTFK Altevann 11.04 - 12.04.15
1.pr UK IS Tårnheias Aria e/f Kristian Prytz
1.pr UK KV Sognexpressen Kzb Giro e/f Jan Tore Johansen
1.pr UK P Sallirs Td Baltus e/f Dag Håvard Hanssen
1.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
2.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
3.pr UK B Vinterfjellets Bp No Mercy e/f Kurt Landau

HVFK NM Vinter Andøya 26.03 - 29.03.15
2.pr UK IS Tårnheias Aria e/f Kristian Prytz

TFK Tromsøprøven II 20.03 - 22.03.15
1.pr UK KV Sognexpressen Kzb Giro e/f Jan Tore Johansen
1.pr UK P Sollidalens B Gimla e/f Øystein Pedersen
2.pr UK IS Tårnheias Aria e/f Kristian Prytz
2.pr UK IS Tårnheias Aria e/f Kristian Prytz
3.pr UK ES Knutsvollens Micka e/f Torgeir Ingebrigtsen
3.pr UK ES Knutsvollens Micka e/f Torgeir Ingebrigtsen

NTFK Arnøyprøven 07.03 - 08.03.15
3.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther

THK Fuglehundgruppa Tromsøprøven I 28.02 - 01.03.15
1.pr UK IS Tårnheias Aria e/f Kristian Prytz
1.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
2.pr UK KV Itza,s Beretta e/f Anne Maj Krogh
3.pr UK IS Tårnheias Aria e/f Kristian Prytz
3.pr UK KV Sognexpressen Kzb Giro e/f Jan Tore Johansen

MTFK Senjaprøven 21 - 22.02.15
2.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther

KJFF Ringvassøyprøven 14 - 15.02.15
1.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
2.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
2.pr UK B Vinterfjellets Bp No Mercy e/f Kurt Landau

 

 

Årets Hund 2014 FKFTFK Cup AK/VK pr 31.12.14:

TFK Cup AK/VK ble i 2014 suverent vunnet av unike IS NJCH NMFhv14 G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen med 2120 poeng, en historisk poengsum som det skal bli vanskelig å slå! 

Nr 2 ble GS NJCH Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen med 1040 poeng etter en strålende sesong. Tett fulgt av nummer 3 P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen med 820 poeng. 

I tillegg til å være medlemmer av Tromsø Fuglehundklub, og gjøre opp internt om Årets Hund i 2014 ble de også Årets Hunder i sine representative raseklubber Norsk Irsksetterklub, Norsk Gordonsetterklub og Norsk Pointerklub. 

IS G-Tjikkom Av Miessevàrri er også kåret til Årets fuglehund uansett rase i Norge i 2014, hepp, hepp!

TFK gratulerer, og ønsker lykke til i konkuranseklassen i 2015!

Vikersund, Skogsfuglprøve 09.11.14
3.pr AK Skog GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen

Skåne 14.10.14:
6.pr VK P Patjanens Ville Antinori e/f Per Anton Berg

NFHK Sølvhunden 26.09 - 28.09.14
1.pr VK kvalik ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
2.pr AK ES Steinrabbens Nala e/f Stein Martinsen

THK, Fuglehundgruppa Tromsø II 20.09 - 21.09.14:
1.pr VK KV Langsundets Skade e/f Bjørn Morten Baardvik

NISK NM Høyfjell Hjerkinn 05.09 - 07.09.14
1.pr VK semi ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
3.pr VK semi IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen

NISK NM Høyfjell Lag Hjerkinn 04.09.14:
1.pl NM Lag Høst GS Klettkovens Shira (GS Laget) e/f Jim Pedersen
2.pl NM Lag Høst IS G-Tjikkom Av Miessevarri (IS Laget) e/f Ronny Jørgensen
1.pr VK individuelt NM Lag Høst IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen 

Hattfjelldal 06.09 - 07.09.14:
1.pr VK finale GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen

VFFK Børselv 06.09 - 07.09.14:

2.pr VK kvalik B Bråke-Bøtta Pippa e/f Kurt Landau 
4.pr VK kvalik P Patjanens Ville Antinori e/f Per Anton Berg

MTFK NNM 30.08 - 31.08.14:
3.pr VK kvalik P Patjanens Ville Antinori e/f Per Anton Berg

NPK Hjerkinn 29.08 - 31.08.14:
1.pr AK P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen

TFK Tromsøprøven 23.08 - 24.08.14:
2.pr VK finale P Pellarskogens Kon e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr VK m/CK kvalik P Joker e/f Ronny Hartviksen
2.pr VK m/CK kvalik P Pointnics E I Point e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr AK P Patjanens Ville Antinori e/f Per Anton Berg

NM Skog Ljørdalen 22.08 - 24.08.14:
1.pr VK semi NM Skog GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen
1.pr VK kvalik NM Skog GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen
1.pr VK kvalik NM Skog IS G-Tjikkom Av Miessevarri e/f Ronny Jørgensen

NESK Kiærprøve 22.08 - 24.08.14:
4.pr VK finale ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
3.pr VK kvalik ES Steinrabbens Nala e/f Stein Martinsen

NVK Avd Troms Skogsfuglprøve 22.08.14:
1.pr AK Skog KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh

PS! Med klubbens fantastiske premiesankere som hevder seg individuelt og i lagkonkurranser kan det snike seg inn regnefeil! Dere får melde oss hvis dere oppdager feil!  

RaseHundFarMorEier/Fører Poeng
IS G-Tjikkom Av Miessevàrri Indus Vieksas Vilja Ronny Jørgensen 2120
GS Klettkovens Shira Imingens Bh Gær Go   Klettkovens Tausa III   Jim Pedersen  1040
P Skipsfjordhønas C Bolt  Jutevatnets Cox  Skipsfjordhønas Texi  Wiggo Ditlefsen  820
P Sollidalens A Kaia Ørntuas C Aiko  Ronja Øystein Pedersen 450
ES  Ringvassøyas Samira   Steinrabbens Felix   Ringvassøyas Shakira  

Stein Martinsen

400
Joker Koss  Ramfløydalens Pepsi

Ronny Hartviksen

370
KV Itzas Heidi Senjafjellets Bum Tsarek  Itzas Inka Anne Maj Krogh 340
P Patjanens Villa Antinori  Skipsfjordhønas Louis  Annahojs Sourva  Per Anton Berg  280
P Pointerlabbens Ina  Karacanis Nobel  Ramfløydalens Pepsi  Ronny Harviksen 270
P Pellarskogens Kon  Pointnics E I Point  Pellarskogens Rossi  Ole Ingebrigtsen 260
GS  Itzas Svaipa  Langsundets Nero  Tindfotens Itza  Anne Maj Krogh  240 
P Ronja Brutus  Rødfosens Pia Øystein Pedersen  240
P Stenbitens Lycke Black Luckys Rapp Hesselhøj Estelle Geir Arne Johansen 240
ES Steinrabbens Milo Ringvassøyas Mikkel Steinrabbens Tara Stein Martinsen 200
KV Langsundets Skade Rugdelias JMG Cogito Itzas Frøya Bjørn M. Baardvik 180
P Skipsfjordhønas C Tomsi Jutevatnets Cox Skipsfjordhøans Texi Tom Ditlefsen 180
ES Steinrabbens Nala Rypskogens Trick Ringvassøyas Samira Stein Martinsen 160
P Ørntuas Lady Gaja Javapoint Black Luckys Cantona Ørntuas C Rypa Tommy Samuelsberg 160
P Jimsrypas Lio Messi Pointnics E I Point Jimsrypas Mia John A. Sosltad 150
P Jimsrypas Kitty Black Luckys William Jimsrypas Cahppes Bivdi Jim Theodorsen 120
P Dansk Dynasty Elka Saxo Du Bois Des Perches Dansk Dynasty Yckel Geir Roger Hagenes 100
P Pointnics E I Point Jutevatnets Radar Pointnics Chanti Ole Ingebrigtsen 100
B Bråke-Bøtta Pippa Suhlegan No Risk Akira Kurt Landau 80
P Jippi Joker Enerumskogens Black-Miss Jenny Richardsen 80
P Pimens Aron Jutevatnets Radar Pimens Belle Terje Steinsund 80
IS Red Garlics Pastrami Irskesjøens Nix Nordfjällets Fb Robbyn Per Kanestrøm 50

 

Utstillingsresultater 2014:
Excellent BK,1BKK,1BTK,CK,Cert,BIR,3BIG 06.07.14 KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
Excellent BK, 1BKK,1BTK,CK,Cert,BIR 06.07.14 GS Itzas Svaipa e/f Anne Maj Krogh
Excellent BK,1CHK,CK,1BTK,CACIB,BIR NKK Tromsø 15.06.14 ES Ringvassøyas Tinka e/f Oddmar Isaksen 
Excellent BK,1BKK,2BTK,CK, Res Cert, Res CACIB NKK Tromsø 15.06.14 KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
Excellent BK, 2BKK,3BTK,CK, Res Cert NKK Tromsø 15.06.14 GS Itzas Svaipa e/f Anne Maj Krogh
Excellent BK,1BKK,2BHK,CK,Cert NKK Tromsø 15.06.14 P Sollidalens A Storm e/f Linn Pedersen
Excellent BK,3BKK NKK Tromsø 15.06.14 P Pellarskogens Kon e/f Ole Ingebrigtsen
Excellent BK,1BKK,1BHK,BIR CK,Cert THK Tromsø 14.06.14 B Vinterfjellets Sør Alex e/f Kurt Landau
Very Good BK,3BKK THK Tromsø 14.06.14 P Sollidalens A Storm e/f Linn Pedersen
Very Good BK,4BKK THK Tromsø 14.06.14 P Pellarskogens Kon e/f Ole Ingebrigtsen
Excellent BK,1BKK,1BTK,BIR,CK,Cert MTFK Tromsø 13.06.14 P Stenbitens Lycke e/f Geir Arne Johansen
Excellent BK,3BHK,CK MTFK Tromsø 13.06.14 B Vinterfjellets Sør Alex e/f Kurt Landau
Excellent BK,2BKK MTFK Tromsø 13.06.14 P Jimsrypas Lio Messi e/f John A Solstad
Excellent BK,3BKK,CK,Res Cert 2BTK NPK Målselv 08.06.14 P Pointerlabbens Ina e/f Ronny Hartviksen
Excellent BK,2BKK,CK,4BTK NPK Målselv 08.06.14 P Sollidalens A Kaia e/f Øystein Pedersen
Excellent BK NPK Målselv 08.06.14 P Skipsfjorhønas C Tomsi e/f Tom Ditlefsen
Excellent BK NPK Målselv 08.06.14 P Jimsrypas Lio Messi e/f John A Solstad
Excellent AK NPK Målselv 08.06.14 P Lns Pointmann Lady e/f Svein A Andresen
Very Good BK NPK Målselv 08.06.14 P Pellarskogens Kon e/f Ole Ingebrigtsen
Very Good BK NPK Målselv 08.06.14 P Stenbitens Lycke e/f Geir Arne Johansen
Very Good BK NPK Målselv 08.06.14 P Tinka Av Vor-Point e/f Jim Møllnes
Good BK NPK Målselv 08.06.14 P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen

Helt på tampen av jaktprøvesesongen fikk Tromsø Fuglehundklubb et nytt medlem som har hatt en helt unik vintersesong!

Med 3 x CACIT, 3 X CK og som nybakt Norgesmester ønsker vi herved NJCH NMFHv14 IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen velkommen til klubben.

Med disse fantastiske resultater som dere finner i nedenforstående resultatliste går Tjikkom inn på toppen av TFK Cup etter vintersesongen, vi gratulerer!

Jaktprøveresultater AK/VK Vinter 2014

Saltfjellet 25 - 27.04.14:
4.pr VK finale IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen
1.pr VK m/CK semi IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen
1.pr VK kvalik GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen
4.pr VK kvalik P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen

Alta 11 - 13.04.14:
2.pr VK m/Res CACIT finale P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
1.pr VK m/CK semi P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
4.pr VK semi P Joker e/f Ronny Hartviksen
1.pr VK m/CK kvalik P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
3.pr VK kvalik KV Langsundets Skade e/f Bjørn Morten Baardvik
3.pr VK kvalik P Joker e/f Ronny Hartviksen
5.pr VK kvailik P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
1.pr AK GS Itzas Svaipa e/f Anne Maj Krogh

Altevann 05 - 06.04.14:
3.pr VK kvalik P Pimens Aron e/f Terje Steinsund
2.pr AK P Pointerlabbens Ina e/f Ronny Hartviksen

NM Vinter Andøya 28 - 30.03.14:
1.pr VK finale m/CACIT Kongepokal og Norgesmester IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen
2.pr VK semi IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen
1.pr VK m/CK kvalik IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen
1.pr VK m/CK kvalik GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen
1.pr VK m/CK kvalik P Ronja e/f Øystein Pedersen
1.pr VK kvalik P Dansk Dynasty Elka e/f Geir Roger Hagenes
2.pr VK m/CK P Joker e/f Ronny Hartviksen
2.pr VK kvalik P Pellarskogens Kon e/f Ole Ingebrigtsen
3.pr VK kvalik ES Steinrabbens Milo e/f Stein Martinsen
1.pr VK semi ES Steinrabbens Milo e/f Stein Martinsen
2.pr VK kvalik Exit Cup P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
3.pr VK finale Exit Cup KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh

NM Lag Vinter Andøya 27.03.14:
1.plass NM Lag (GS laget) GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen
2.plass NM Lag (IS laget) IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen
1.pr VK NM Lag (individuelt) IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen
5.pr VK NM Lag (individuelt) GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen

THK, Fuglehundgruppa Tromsø II 22 - 23.03.14:
1.pr VK m/CACIT finale P Sollidalens A Kaia e/f Øystein Pedersen
2.pr VK kvalik P Sollidalens A Kaia e/f Øystein Pedersen
5.pr VK finale  IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen
3.pr VK kvalik IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen
2.pr AK P Ørntuas G Lady Gaja Javapoint e/f Tommy Samuelsberg
2.pr AK P Ørntuas G Lady Gaja Javapoint e/f Tommy Samuelsberg
2.pr AK P Skipsfjordhønas C Tomsi e/f Tom Ditlefsen
3.pr AK IS Red Garlics Pastrami e/f Per Kanestrøm

NTFK Arnøya 08 - 09.03.14:
1.pr VK m/CACIT finale IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen

TFK Tromsø I 01 - 02.03.14:
1.pr VK m/CACIT finale IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen
2.pr VK m/CK kvalik IS G-Tjikkom Av Miessevàrri e/f Ronny Jørgensen
2 pr VK finale GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen
3.pr VK kvalik GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen
1.pr VK kvalik P Sollidalens A Kaia e/f Øystein Pedersen
3.pr VK kvalik ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
5.pr VK kvalik P Jimsrypas Lio Messi e/f John A. Solstad
2.pr AK P Jippi e/f Jenny Richardsen

MTFK Senja 22 - 23.02.14
2.pr AK P Pointerlabbens Ina e/f Jenny Richardsen

KJFF Ringvassøy 15 - 16.02.14:
1.pr VK finale P Ronja e/f Øystein Pedersen
1.pr VK kvalik P Stenbitens Lycke e/f Geir Arne Johansen
1.pr AK P Skipsfjordhøns C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen

TFK klubbmesterskap AK 01.02.14:
Nr 1 P Skipsfjordhøns C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
Nr 2 P Forfjorddalens Marja Lisa e/f Rune Strandskog


TFK oppfordrer klubbens ekvipasjer til å melde inn jaktprøve og utstillingsresultater til TFK redaksjonen gjennom året.                    

  

 

TFK Cup UK pr 31.12.14

Kvikksteps Mira og Eivind WintherTFK Cup UK ble i 2014 vunnet av B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther med 590 poeng, tett fulgt av B Reisavannets ZB Blaze e/f Ulrik Johnsen med 560 poeng. Nummer 3 ble P Karacanis Noah e/f Said Nordin med 440 poeng.

TFK gratulerer, og ønsker lykke til i unghundklassen/voksenklassen i 2015!

NTFK Reisaprøven 11.10-12.10.14:
1.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
1.pr UK B Reisavannets Blaze e/f Ulrik Johnsen
1.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther

THK, Fuglehundgruppa Tromsø II 20.09 - 21.09.14:
1.pr UK P Karacanis Noah e/f Said Nordin
3.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
3.pr UK KV Itzas Beretta e/f Anne-Maj Krogh

MTFK NNM 30.08 - 31.08.14:
2.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther

TFK Tromsø I 23.08 - 24.08.14
1.pr UK GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
2.pr UK GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen
1.pr UK ES Knutsvollens Mica e/f Torgeir Ingebrigtsen
2.pr UK B Reisavannets ZB Blaze e/f Ulrik Johnsen
2.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
2.pr UK B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther

Skogsfuglprøve Arvidsjaur 22.08.14:
1.pr UK m/HP Skog P Sollidalens B Gimla e/f Øystein Pedersen

RaseHundFarMorEier/FørerPoeng
B Kvikksteps Mira  Orreskogens B-Røm  Femme Fatale De La Sou.  Eivind Winther 590
B Reisavannets ZB Blaze Jalos Blizzard Locars Shooting Star Zela  Ulrik Johnsen 560
P Karacanis Noah Dansk Dynasty Goyo  Karacanis Chili  Said Nordin 440
GS Jimbalayas Kenya  Bjørklitoppens Speedy  Klettkovens Shira  Roger Tømmerholen 330
P Markusfjellets Iri Tindra Black Luckys Ingo Jimsrypas Raija Trond Bakkehaug 240
GS Jimbalayas Zeta Bjørklitoppens Speedy Klettkovens Shira Jim Pedersen 200
P Lykketreffets A Lune Jimsrypas Jeger Steinbitens Lycke Trond Bakkehaug 200
P Sollidalens B Gimla Metrinelunds Kejser Ronja Øystein Pedersen 200
B Vinterfjellets Sør Alex Hot Chilli Bråke-Bøtta Pippa Kurt Landau 160
GS Itzas Svaipa Langsundets Nero Tindfotens Itza Anne-Maj Krogh 150
P Karacanis Testa Rosso Eidemlias Dano Karacanis Zita Geir Roger Hagenes 100
ES Knutsvollens Mica Nyheimguttens Spot Berkjestølens A Lara Torgeir Ingebrigts 100
P Lykketreffets Ane Jimsrypas Jeger Steinbitens Lycke Geir Arne Johansen 100
ES Uræds Buck Limingruets Hi-Troll Lapphaugens Tutta Eirik Olsen 100
KV Itzas Beretta Towas S Birk Itzas Inka Anne-Maj Krogh 50

 

Utstillingsresultater i UK 2014:
Very Good BK,3BKK NKK Tromsø 15.06.14 B Reisavannets ZB Blaze e/f Ulrik Johnsen
Excellent JK, 1JKK NKK Tromsø 15.06.14 B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
Excellent JK, 1JKK THK Tromsø 14.06.14 B Kvikksteps Mira e/f Eivind Winther
Excellent UK,1UKK,3BHK,CK THK Tromsø 14.06.14 P Karacanis Noah e/f Said Nordin
Good BK THK Tromsø 14.06.14 B Reisavannets ZB Blaze e/f Ulrik Johnsen
Excellent BK,1BKK,1BHK,BIM,CK,Cert MTFK Tromsø 13.06.14 P Karacanis Noah e/f Said Nordin
Excellent BK MTFK Tromsø 13.06.14 B Reisavannets ZB Blaze e/f Ulrik Johnsen
Excellent BK,1BKK,1BHK,BIM,CK,Cert NPK Målselv 08.06.14 P Karacanis Noah e/f Said Nordin
Excellent JK,3JKK NPK Målselv 08.06.14 P Sollidalens B Gimla e/f Øystein Pedersen

Jaktprøvepremieringer i UK vinter 2014:

Arjeplogfjellan 26 - 27.04.14:
2.pr UK P Karacanis Noah e/Said Nordin f/Øystein Nilsen

Dovrefjell 25 - 27.04.14:
1.pr UK P Karacanis Testa Rosso e/Geir Roger Hagenes f/Henry Espeseth

Alta 11 - 13.04.14:
1.pr UK B Reisavannets ZB Blaze e/f Ulrik Johnsen
2.pr UK P Markusfjellets Iri Tindra e/f Trond Bakkehaug

Artic Cup Alta 12 - 13.04.14
3.pl AC kvalik GS Jimbalayas Zeta e/f Jim Pedersen

Altevann 05 - 06.04.14:
1.pr UK GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen

Andøya 28 - 30.03.14:
3.pr UK P Karacanis Noah e/f Said Nordin 

THK Tromsø II 22 - 23.03.14:
1.pr UK GS Jimbalayas Zeta e/f Jim Pedersen
1.pr UK P Lykketreffets A Lune e/f Trond Bakkehaug
1.pr UK P Lykketreffets Ane e/f Geir Arne Johansen
1.pr UK ES Uræds Buck e/f Eirik Olsen
1.pr UK GS Itzas Svaipa e/f Anne-Maj Krogh
2.pr UK B Reisavannets ZB Blaze e/f Ulrik Johnsen

NTFK 08 -09.03.14
3.pr UK B Reisavannets ZB Blaze e/f Ulrik Johnsen
3.pr UK B Reisavannets ZB Blaze e/f Ulrik Johnsen
3.pr UK GS Itzas Svaipa e/f Anne-Maj Krogh

TFK Tromsø 01 - 02.03.14:
2.pr UK B Vinterfjellets Sør Alex e/f Kurt Landau

MTFK Senja 22 - 23.02.14:
2.pr UK B Vinterfjellets Sør Alex e/f Kurt Landau
2.pr UK P Markusfjellets Iri Tindra e/f Trond Bakkehaug
2.pr UK P Markusfjellets Iri Tindra e/f Trond Bakkehaug

KJFF Ringvassøy 15 - 16.02.14:
1.pr UK GS Jimbalayas Zeta e/f Jim Pedersen
1.pr UK P Lykketreffets A Lune e/f Trond Bakkehaug
2.pr UK P Karacanis Noah e/f Said Nordin
3.pr UK GS Jimbalayas Kenya e/f Roger Tømmerholen

TFK klubbmesterskap UK 01.02.14:
Ingen premierte, men flere lovende unghunder ble vist frem ;o)

Utstillingsresultater UK 2014:


TFK oppfordrer klubbens ekvipasjer til å melde inn jaktprøve og utstillingsresultater til TFK redaksjonen gjennom året.

 

Gunnstein og Sallirs TJ Cava vinner TFK Cup 2013TFK Cup UK pr 27.11.13:

Jaktprøvesesongen 2013 er over for denne gang, og slik ble stillingen:

Nr 1 P Sallirs TJ Cava e/f Gunnstein Bakland 2 x 1.UK, 6 x 2.UK, TFK Klubbmester UK, Exc BK, 1BKK utstilling = 880 p

Nr 2 B Vinterfjellets Sir Alex e/f Kurt Landau 3 x 1.UK, 2 x 2.UK, 1 x 3UK, VG BK utstiling = 585 p

Nr 3 GS Krabbenesmyras B-Taiga e/f Roger Tømmerholen 3 x 1UK, 3 x 2.UK, ikke stilt på utstilling = 540 p

  

 

RaseHundFarMorEier/FørerPoeng
P Sallirs TJ Cava Jimsrypas Jeger Ottorinos Tya Gunnstein Bakland 880
B Vinterfjellets Sør Alex Hot Chilli Bråke-Bøtta Pippa Kurt Landau 585
GS Krabbenesmyras B-Taiga Wyndancer Thunder Zettertjärns U-Flax Roger Tømmerholen 540
P Dansk Dynasty Goyo Semegheni Vladi Dansk Dynasty Elsa Said Nordin 300
GS Itzas Svaipa Langsundets Nero Tindfotens Itza Anne Maj Krogh 270
P Skipsfjordhønas C Bolt Jutevatnets Cox Skipsfjordhønas Texi Wiggo Ditlefsen 255
P Tinka Av Vor-Point Pointnics E I Point Juvel-En A Av Vor-Point Jim Møllnes 210
P Sallirs TJ Kebaba Jimsrypas Jeger Ottorinos Tya Dag Håvard Hanssen 200
P Skipsfjordhønas C Tomsi Jutevatnets Cox Skipsfjordhønas Texi Tom Ditlefsen 160
KV Langsundets Amerika Varangervalpen Mikkel-Eirik Langsundets Skade Bjørn Morten Baardvik 100
ES Finnvellens Tundra Berguglas Hi-Trøkk Finnvellens Luna Gunnar Liljegren 50

Jaktprøvepremieringer i UK høst 2013:

Forus Open 02 - 03.11.13
3.pr UK kval B Vinterfjellets Sør Alex e/f Kurt Landau

VFFK Børselv 07 - 08.09.13
1.pr UK B Vinterfjellets Sør Alex e/f Kurt Landau

MTFK Senja 31.08 - 01.09.13
1.pr UK P Sallirs TJ Cava e/f Gunnstein Bakland
2.pr UK P Sallirs TJ Cava e/f Gunnstein Bakland

THK Fuglehundgruppa Tromsø 24 - 25.08.13
1.pr UK B Sør Alex e/f Kurt Landau
1.pr UK KV Langsundets Amerika e/f Bjørn Morten Baardvik
2.pr UK P Sallirs TJ Cava e/f Gunnstein Bakland
 

Utstillingsresultater UK 2013
Exc BK,1BKK,1BTK,CK,CERT,BIM NKK Harstad 05.10.13 GS Itzas Svaipa e/f Anne Maj Krogh
Exc BK, 1BKK THK Tromsø 07.09.13 P Sallirs Tj Cava eier Gunnstein Bakland
Verry Good UK NBK 07.07.13 B Sør Alex e/f Kurt Landau
Excellent JK,1JKK,3BTK,CK,Res.CERT NKK Tromsø 16.06.13 GS Itzas Svaipa e/f Anne Maj Krogh
Verry Good UK NKK Tromsø 16.06.13 P Sallirs Tj Cava eier Gunnstein Bakland
Verry Good BK Målselv 09.06.13 P Skipsfjordhønas C Bolt e/Wiggo Ditlefsen f/Rikke Ditlefsen

Jaktprøvepremieringer i UK vinter 2013:

VFFK 19, 20 og 21.04.13
1.pr UK B Sør Alex e/f Kurt Landau

MTFK 13 og 14.04.13
1.pr UK P Sallirs TJ Kebaba e/ Dag Håvar Hansen
1.pr UK P Sallirs TJ Cava e/f  Gunnstein Bakland
2.pr UK B Sør Alex e/f Kurt Landau

HVFK 23.03.13
2.pr UK P Sallirs TJ Cava e/f Gunnstein Bakland

HVFK 22.03.13
1.pr UK GS Krabbenesmyras B-Taiga e/f Roger Tømmerholen

TFK 17.03.13
1.pr UK GS Krabbenesmyras B-Taiga e/f Roger Tømmerholen
2.pr UK P Sallirs TJ Cava e/f Gunnstein Bakland

TFK 16.03.13
1.pr UK P Skipsfjordhønas Bolt fører Petter Ditlefsen
3.pr UK GS Itzas Svaipa e/f Anne Maj Krogh
3.pr UK ES Finnvellens Tundra e/f Gunnar Liljegren

NTFK Arnøya 10.03.13
1.pr UK P Dansk Dynasty Goyo e/f Said Nordin
2.pr UK GS Krabbenesmyras B-Taiga e/f Roger Tømmerholen
2.pr UK GS Itzas Svaipa e/f Anne Maj Krogh
2.pr UK P Sallirs TJ Cava e/f Gunnstein Bakland
2.pr UK P Tinka av Vor-point e/f Jim Møllnes
3.pr UK P Sallirs TJ Kebaba e/f Dag Håvard Hansen

NTFK Arnøya 09.03.13
1.pr UK GS Krabbenesmyras B-Taiga e/f Roger Tømmerholen
1.pr UK P Dansk Dynasty Goyo e/f Said Nordin
2.pr UK B Sør-Alex e/f Kurt Landau
2.pr UK P Sallirs TJ Cava e/f Gunnstein Bakland
3.pr UK P Tinka av Vor-point e/f Jim Møllnes
3.pr UK P Sallirs TJ Kebaba e/f Dag Håvard Hansen

THK, fuglehundgruppa Tromsø I 03.03.13
1.pr UK P Dansk Dynasty Goyo e/f Said Nordin
2.pr UK GS Krabbenesmyras B-Taiga e/f Roger Tømmerholen
2.pr UK P Skipsfjordhønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
2.pr UK P Skipsfjordhønas C Tomsi e/Tom Ditlefsen f/Wiggo Ditlefsen

THK, fuglehundgruppa Tromsø I 02.03.13
2.pr UK GS Krabbenesmyras B-Taiga e/f Roger Tømmerholen
2.pr UK P Skipsfjordhønas C Tomsi e/Tom Ditlefsen f/Wiggo Ditlefsen

TFK klubbmesterskap UK 17.02.13:
Nr 1 P Sallirs TJ Cawa e/f Gunnstein Bakland
Nr 2 P Tinak Av Vor-Point e/f Jim Møllnes

TFK oppfordrer klubbens ekvipasjer til å melde inn jaktprøve og utstillingsresultater til TFK redaksjonen gjennom året. 

Terje og Aron vinner TFK Cup 2013 AK_VKTFK Cup AK/VK pr 27.11.13:

Jaktprøvesesongen 2013 er over for denne gang, og slik ble stillingen:

Nr 1 P Pimens Aron e/f Terje Steinsund 1 x 1.VK m/CK, 1 x 3.VK finale NM Høyfjell, 1 x 4.VK, Exc BK utstilling = 720 p

Nr 2 P Joker e/f Ronny Hartviksen 1 x 1.VK m/CACIT, 1 x 1.VK, 1 x 2.VK, 2 x 3.VK, 3.pl NM Lag Vinter (pointerlaget), utstilling ikke stillt i år = 610 p

Nr 3a P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen 1 x 1.VK m/CACIT, 1 x 1.VK, 1 x 3.VK, Exc BK,1BKK, 1BTK,CK,CERT,CACIB,BIM utstilling = 560 p

Nr 3b P Pointnics E I Point e/f Ole Ingebrigtsen 2 x 1.VK m/CK, 2 x 1.VK, 1 x 3.VK, utstilling ikke stillt i år = 560 p

RaseHundFarMorEier/Fører Poeng
P Pimens Aron Jutevatnets Radar Drevjans Belle Terje Steinsund 720
P Joker Koss Ramfløydalens Pepsi Ronny Hartviksen 610
P Jimsrypas Kitty Black Luckys William Jimsrypas Cähppes Bivdi Jim Theodorsen 560
P Pointnics E I Point Jutevatnets Radar Pointnics Chanti Ole Ingebrigtsen 560
P Dansk Dynasty Elka Saxo Du Bois Des Perches Dansk Dynasty Yckel Geir Roger Hagenes 340
P Pellarskogens Kon Pointnics E I Point Pellarskogens Rossi Ole Ingebrigtsen 320
ES Ringvassøyas Tinka Kvernmomarkas Troll Ringvassøyas Janka Oddmar Isaksen 320
GS Stegjefjellets Targa II Klettkovens Karikatur Darags E Keweenaw Maja Kolsum 270
GS Klettkovens Shira Imingens Bh Gær Go Klettkovens Tausa Iii Jim Pedersen 240
P Stenbitens Lycke Black Luckys Rapp Hesselhøj Estelle Geir Arne Johansen 240
P Patjanens Ville Antinori Skipsfjordhønas Louis Annahojs Sourva Per Anton Berg 230
P Skipsfjordhønas C Bolt Jutevatnets Cox Skipsfjordhønas Texi Wiggo Ditlefsen 230
KV Langsundets Skade Rugdelias J M G Cogito Itzas Frøya Bjørn Morten Baardvik 200
P Sollidalens A Kaia Ørntuas C Aiko Ronja Øystein Pedersen 200
ES Steinrabbens Nala Rypskogens Trick Ringvassøyas Samira Stein Martinsen 200
KV Itzas Heidi Senjafjellets Bum Tsarek Itzas Inka Anne Maj Krogh 180
P Jimsrypas Lio Messi Pointnics E I Point Jimsrypas Mia John Solstad 180
P Jippi Joker Enerumskogen Black-Miss Jenny Richardsen 180
GS Krabbenesmyras B-Taiga Wyndancer Thunder Zettertjärns U-Flax Roger Tømmerholen 180
ES Dulles A El-Zorro Steinrabbens Felix Skillevatnets Turte Stein Arne Paulsen 160
P Pointerlabbens Ina Karacanis Nobel Ramfløydalens Pepsi Ronny Hartviksen 160
ES Ringvassøyas Samira Steinrabbens Felix Ringvassøyas Shakira Stein Martinsen 150
ES Steinrabbens Milo Ringvassøyas Mikkel Steinrabbens Tara Stein Martinsen 150
ES Dulles A Zeta Steinrabbens Felix Skillevatnets Turte Tor og Stein Martinsen 80
P Jimsrypas Jeger Black Luckys William Jimsrypas Cähppes Bivdi Jim Theodorsen 80
P Vakkerdalens Stærk Pellarskogens Nico Frøya Per Kanestrøm 80
KV Åsheias Dzz Vinter Zico Rugdelias Nmj Zanta Lasse Valsø 80
P Skipsfjordhønas Funny Bjørklunds K.Cito Kari-Mor Wiggo Ditlefsen 70
P Ottorinos Tya Balder Ottorinos Anna Dag Håvard Hanssen 50

Jaktprøveresultater AK/VK Høst 2013

Vesterålen 12 - 13.10.13
3.pr VK Steinrabbens Nala e/f Stein Martinsen

Nordreisa 12 - 13.10.13
1.pr AK P Skipsfjordshønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen
2.pr AK P Patjanens Ville Antinori e/f Per Anton Berg

Alta 05 - 06.10.13
3.pr AK P Skipsfjordshønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen

NESK NM Høyfjell Kongsvold 05 - 08.09.13
3.pr VK NM finale P Pimens Aron e/f Terje Steinsund
1.pr VK m/CK NM kvalik P Pointnics Point e/f Ole

Saltfjellet 07 - 08.09.13
1.pr VK m/CACIT finale GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen
1.pr VK kvalik GS Klettkovens Shira e/f Jim Pedersen
3.pr AK P Patjanens Ville Antinori e/f Per Anton Berg

MTFK Senja 31.08 - 01.09.13
1.pr VK m/CK finale P Stenbitens Lycke e/f Geir Arne Johansen
3.pr VK P Pellarskogens Kon e/f Ole Ingebrigtsen

THK, Fuglehundgruppa 24 - 25.08.13
1.pr VK m/CK P Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr VK P Dansk Dynasty Elka e/f Geir Roger Hagenes
1.pr AK ES Ringvassøyas Tinka e/f Oddmar Isaksen
2 x 2.pr AK P Pointerlabbens Ina e/f Ronny Hartviksen
3.pr AK P Jippi e/f Jenny Hartviksen

Dividalen 21 - 22.08.13
1.pr AK m/ÆP Skog KV Langsundets Skade e/f Bjørn Morten Baardvik
1.pr AK Skog KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh

Arvidsjour 18.08.13
1.Skl Cert Skog Sollidalens A Kaja e/f Øystein Pedersen

Utstillingsresultater AK/VK 2013
Excelent BK,1BKK,2BTK,CK,CERT Hageseter 13.07.13 GS Stegjefjellets Targa II e/f Maja Kolsum
CK,CERT,Res.CACIB Rovaniemi 23.06.13 ES Ringvassøyas Tinka e/f Oddmar Isaksen
CK,CERT,CACIB,BIR Rovaniemi 23.06.13 P Dansk Dynasty Elka e/f Geir Roger Hagenes
Excellent BK,1BKK,1BTK,CK,CERT,CACIB,BIM NKK Tromsø 16.06.13 ES Ringvassøyas Tinka e/f Oddmar Isaksen
Excellent BK,1BKK,1BTK,CK,CERT,CACIB,BIM NKK Tromsø 16.06.13 P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theordorsen
Excellent BK,1BKK,2BHK,CK,CERT,CACIB NKK Tromsø 16.06.13 P Jimsrypas Lio Messi e/f John Solstad
Excellent BK,3BKK NKK Tromsø 16.06.13 GS Stegjefjellets Targa II e/f Maja Kolusm
Excellent BK,3BKK,3BTK NKK Tromsø 16.06.13 P Steinbitens Lycke e/f Geir Arne Johansen
Excellent BK,4BKK NKK Tromsø 16.06.13 P Sollidalens Storm e/f Linn Pedersen
Good BK NKK Tromsø 16.06.13 B Mia e/f Harald Hansen
Excelent BK,1BKK,3BTK,CK,CERT Tromsø 15.06.13 GS Stegjefjellets Targa II e/f Maja Kolsum
Exelent BK,1BKK,1BTK,CK,CERT,BIM MTFK Tromsø ES Ringvassøyas Tinka e/f Oddmar Isaksen
Excelent BK,2BKK,2BHK,CK,Res.CERT Tromsø 14.06.13 IS F-Kenzo Av Miessevàrri e/f Roy H Olsen
Excelent BK,2BKK,3BHK,CK,Res.CERT Målselv 09.06.13 P Pellarskogens Kon e/f Ole Ingebrigtsen
Excelent BK Målselv 09.06.13 P Jimsrypas Prince e/f Fredrik Fredriksen
Excelent BK Målselv 09.06.13 P Patjanens Villa Antinori e/f Per Antno Berg
Excelent BK Målselv 09.06.13 P Pimens Aron e/f Terje Steinsund
Verry Good BK Målselv 09.06.13 P Vestfjorddalens Tøtta T e/f Terje Steinsund
Verry Good BK,4BKK Målselv 09.06.13 P Ørntuas G Lady Gaia Javapoint e/f Tommy Samuelsberg
Excelent BK,1BKK,1BTK,CK,CERT,BIR Sortland 25.05.13 ES Ringvassøyas Tinka e/f Oddmar Isaksen

Jaktprøveresultater AK/VK Vinter 2013

SFK 26, 27 og 28.04.13
2.pr AK P Jippi e/f Jenny Richartsen

VFFK 19, 20 og 21.04.13
1.pr VK m/CACIT finale PJoker e/f Ronny Hartviksen
1.pr AK Krabbenesmyras B-Taiga e/f Roger Tømmerholen
2.pr AK Krabbenesmyras B-Taiga e/f Roger Tømmerholen
2.pr AK KV Åsheias Dzz Vinter e/f Lasse Valsø

Arjeplog 13.04.13
2.pr ØKL P Skipsfjordshønas C Bolt e/f Wiggo Ditlefsen

MTFK 13 og 14.04.13
1. pr VK m/CACIT finale Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
1.pr VK kval Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
3.pr Vk finale Pointnics Point e/f Ole Ingebrigtsen
1.pr AK Steinrabbens Nala e/f Stein Martinsen

Gallok 13.04.13
3.pr VK Sollidalens A Kaja e/f Øystein Pedersen
 

Status premieringer i VK:

HVFK NM Vinter kvalik Andøya 22.03.13
1.pr VK NM kvalifisering P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
2.pr VK m/CK NM kvalifisering ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen
3.pr VK NM kvalifisering ES Dulles A Zeta e/f Tor og Stein Martisen
3.pr VK NM kvalifisering P Joker e/f Ronny Hartviksen
4.pr VK NM kvalifisering P Pellarskogens Kon e/f Ole Ingebrigtsen

HVFK NM vinter Lag Andøya 21.03.13
3.pl NM vinter Lag P Joker e/f Ronny Hartviksen

TFK Tromsø 17.03.13
1.pr VK semifinale P Pointnics E I Point e/f Ole Ingebrigtsen
5.pr VK semifinale P Skipsfjordhønas Funny e/f Wiggo Ditlefsen

TFK Tromsø 16.03.13
1.pr VK m/CK kvalifisering P Pimens Aron e/f Terje Steinsund
1.pr VK kvalifisering P Dansk Dynasty Elka e/f Geir Roger Hagenes
2.pr VK kvalifisering P Pellarskogens Kon e/f Ole Ingebrigtsen
3.pr VK kvalifisering P Joker e/f Ronny Hartviksen
3.pr VK kvalifisering ES Dulles A-El Zorro e/f Stein Arne Paulsen
3.pr VK kvalifisering P Jimsrypas Jeger e/f Jim Theodorsen
4.pr VK kvalifisering ES Ringvassøyas Samira e/f Stein Martinsen

NTFK Arnøya 09.03.13
2.pr VK finale P Joker e/f Ronny Hartviksen

NTFK Arnøya 09.03.13
1.pr VK kvalik P Joker e/f Ronny Hartviksen
3.pr VK kvalik ES Dulles A-El Zorro e/f Stein Arne Paulsen

THK, fuglehundgruppa Tromsø I 03.03.13
4.pr VK finale ES Steinrabbens Milo e/f Stein Martinsen

THK, fuglehundgruppa Tromsø I 02.03.13
2.pr VK kvalifisering ES Steinrabbens Milo e/f Stein Martinsen
3.pr VK kvalifisering P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
3.pr VK kvalifisering P Vakkerdalens Stærk e/f Per Kanestrøm
4.pr VK kvalifisering P Pimens Aron e/f Terje Steinsund
1.pr AK GS Stegjefjellets Targa II e/f Maja Kolsum
2.pr AK ES Ringvassøyas Tinka e/f Oddmar Isaksen

KJFF Ringvassøy 23.02.13:
3.pr AK GS Stegjefjellets Targa II e/f Maja Kolsum
3.pr AK P Jippi e/f Jenny Richardsen

TFK klubbmesterskap AK 17.02.13:
Nr 1 P Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen
Nr 2 KV Itzas Heidi e/f Anne Maj Krogh
Nr 3 KV Langsundets Skade e/f Bjørn Morten Baardvik
Nr 4 P Jimsrypas Lio Messi e/f John Solstad
Nr 5 P Ottorinos Tya e/f Dag Håvard Hanssen

TFK oppfordrer klubbens ekvipasjer til å melde inn jaktprøve og utstillingsresultater til TFK redaksjonen gjennom året.                                                                        

TFK Cup UK 2012:

KV Itzas HeidiNr. 1 KV Itzas Heidi NO36353/11 (Senjafjellets Bum Tsarek - NUCH Itzas Inka) e/f Anne Maj Krogh med 720p etter 1 x 1.pr UK og 7 x 2.pr UK samt Excelent UK, 1UKK, CK, Cert, 1BTK, BIM på utstilling.

Nr. 2 B Mia NO49414/10 (Tråslettens W T Rapp - Bekkaurens D-Dreamline) e/f Harald Hansen med 520p etter 2 x 1.pr UK og 4 x 2.pr UK.

Nr. 3 KV Markusfjellets Frøydis NO43772/10 (Markusfjellets Råsto Bjørn - Langsundets Adjit) e/f Bjørn Morten Baardvik med 370p etter 1 x 1.pr UK, 1 x 2.pr UK og 1 x 3.pr UK samt Excelent BK, 1BKK, CK, Cert, 1BTK, BIR på utstilling.

TFK gratulerer ekvipasjene og alle klubbens hunder med kjempe flotte resultater i 2012. 

RaseHundFarMorEier/FørerPoeng
KV Itzas Heidi Senjafjellets Bum Tsarek Itzas Inka Anne Maj Krogh 790
B Mia Tråslettens W T Rapp Bekkaurens D-Dreamline Harald Hansen 520
KV Markusfjellets Frøydis Markusfjellets Råsto Bjørn Langsundets Adjit Bjørn Morten Baardvik 370
ES Steinrabbens Nala Rypskogens Trick Ringvassøyas Samira Stein Martinsen 280
P Tinka Av Vor-Point Pointnics E I Point Juvel-En A Av Vor-Point Jim Møllnes 260
GS Bjørklitoppens Sarja Langsundets Faun Huldrefjellets Diva Rudi Hofsøy Steffensen 180
P Eidemlias Lord Jimsrypas Jeger Lytingfjellets Lille-My Jim Theodorsen 180
P Ørntuas G Lady Gaia Javapoint Black Luckys Cantona Ørntuas C Rypa Tommy Samuelsberg 150
IS Blålappens Alfred Irskesjøens Nix US Uffda Rune Bendiksen 130
GS Krabbenesmyras B-Taiga Wyndancer Thunder Zettertjärns U-Flax Roger Tømmerholen 130
ES Dulles B-Veider Berkjestølens Figo Skillevatnets Turte Kjetil Olsen 80
IS Red Garlics Pastrami Irskesjøens Nix Nordfjällets Fb Robbyn Per og Tone Kanestrøm 50

TFK Cup AK/VK 2012:

Nr 1 P NJUCH NV-10 Ronja 19710/05 (Brutus - Rødfosens Pia) e/f Øystein Pedersen med 620p etter 1 x 1.pr VK m/CACIT, 1 x 1.pr VK m/CK, 1 x 2.pr VK, 1 x 4.pr VK, 1 x 6.pr VK, 1 x 1.pr AK Skog, 1 x 2.pr AK Skog.

Nr 2 B Blueprint Kira 24963/06 (Suhlegan No Risk - Akira) e/f Kurt Landau med 550p etter 1 x 1.pr AK, 4 x 2.pr AK, 1 x 3.pr AK samt deltaker på Bretonlaget som ble nr 3 NM Vinter Lag.

Nr 3 P Sollidalens A Kaia NO45538/09 (NJUCH Ørntuas C Aiko - NJUCH NV-10 Ronja) e/f Øystein Pedersen med 470p etter 1 x 1.pr VK m/CK, 1 x 6.pr VK, 1 x 1.pr AK, 1 x 2.pr AK og Excelent, 3BTK, CK, Res.Cert på utstilling.

TFK gratulerer ekvipasjene og alle klubbens hunder med kjempe flotte resultater i 2012.

RaseHundFarMorEier/Fører Poeng
P Ronja Brutus Rødfosens Pia Øystein Pedersen 620
B Blueprint Kira Suhlegan No Risk Akira Kurt Landau 550
P Sollidalens A Kaia Ørntuas C Aiko Ronja Øystein Pedersen 470
P Joker Koss Ramfløydalens Pepsi Ronny Hartviksen 440
ES Ringvassøyas Samira Steinrabbens Felix Ringvassøyas Shakira Stein Martinsen 420
P Skipsfjordhønas Funny Bjørklunds K. Cito Kari-Mor Wiggo Ditlefsen 400
P Jimsrypas Tess Antonætt Ham-Nutens Heike Jimsrypas Mia Svein Anton Andresen 320
ES Ringvassøyas White Trix Lady Gårdarnas K Dandy Ringvassøya's Shakira Torgeir Ingebrigtsen 280
P Pimens Barack Jutevatnets Radar Drevjans Belle Svein Erik Holsbøe 275
P Pellarskogens Kon Pointnics E I Point Pellarskogens Rossi Ole Ingebrigtsen 270
ES Steinrabbens Milo Ringvassøyas Mikkel Steinrabbens Tara Stein Martinsen 230
GS Stegjefjellets Targa II Klettkovens Karikatur Darags E Keweenaw Maja Kolsum 230
ES Ringvassøyas Tinka Kvernmomarkas Troll Ringvassøyas Janka Oddmar Isaksen 220
KV Senja Poco Lierdalens Bjørk Lasse Valsø 220
P Stenbitens Lycke Black Luckys Rapp Hesselhoj Estelle Geir Arne Johansen 220
P Vakkerdalens Vilja Red Taps Luis Figo Vakkerdalens Platina Scott Tone Kanestrøm 220
P Jimsrypas Kitty Black Luckys William Jimsrypas Cähppes Bivdi Jim Theodorsen 210
ES Dulles A El Zorro Steinrabbens Felix Skillevatnets Turte Stein Arne Paulsen 200
ES Dulles A Zeta Steinrabbens Felix Skillevatnets Turte Stein og Tor Martinsen 200
P Jimsrypas Lio Messi Pointnics E I Point Jimsrypas Mia John Solstad 200
P Skipsfjordhønas Texi Annahojs Texas Kari-Mor Tom Ditlefsen 200
GS Klettkovens Shira Imingens Bh Gær Go Klettkovens Tausa Iii Jim Pedersen 195
IS F-Kenzo Av Miessevàrri Storstogas Robbie Vieksas Vilja Roy Henning Olsen 190
P Buddy Av Norehund Joker Leirungens Ats Kula Esben Eliassen 180
P Rypejægerens Fryd Pointnics E I Point Vakkerdalens Vilja Tone Kanestrøm 180
IS Irskesjøens Ponto Irskesjøens Nix Hadseløyas Zelu Karl Hartviksen 175
P Pimens Aron Jutevatnets Radar Drevjans Belle Terje Steinsund 175
P Pointnics E I Point Jutevatnets Radar Pointnic's Chanti Ole Ingebrigtsen 170
P Ørntuas G Lady Gaia Javapoint Black Luckys Cantona Ørntuas C Rypa Tommy Samuelsberg 155
B Mia Tråslettens W T Rapp Bekkaurens D-Dreamline Harald Hansen 100
P Ottorinos Tya Balder Ottorinos Anna Dag Håvard Hanssen 100
P Patjanens Ville Antinori Skipsfjordhønas Louis Annahojs Sourva Per Anton Berg 100
P Vakkerdalens Stærk Pellarskogens Nico Frøya Per Kanestrøm 100
P Vestfjorddalens Tøtta T Vestfjorddalens Black Jack Kvithøvdlia's Nazze Terje Steinsund 100
P Black Storm Joker Enerumskogens Black-Miss Ronny Hartviksen 80
B Bråke-Bøtta Pippa Suhlegan No Risk Akira Kurt Landau 80
P Jimsrypas Pia Ham-Nutens Heike Jimsrypas Mia Halvar Lockertsen 80
P Karacanis Zita Karacanis Pele Karacanis Bella Geir Roger Hagenes 70
IS Hamperokkens Hårek Sheantullagh Hawk Erinvale Bjørbækkollens Lt Saga  Jarle Kristoffersen 50
KV Langsundets Skade Rugdelias J M G Cogito Itzas Frøya Bjørn Morten Baardvik 50

                                                                        

Stein Arne og ES Dulles ZorroStillingen i TFK Cup UK 2011:

 

ES Dulles A El Zorro e/f Stein Arne Paulsen har med jaktprøveresultatene 1 x 1.pr UK og 2 x 2.pr UK samt kanonsterke 2.pl Arctic Cup kvalifisering og 3.pl Arctic Cup finale i Alta i vinter samme poengsum som P Jimsrypas Lio Messi e/f John Solstad som oppnådde 4 x 2.pr UK og 2 x 3.pr UK. Ingen av dem er stilt på utstilling i 2011.

 

Nr 3. ble P Sollidalens A Kaja e/f Øystein Pedersen etter sterke 3 x 1.pr UK og 1 x 2.pr UK, heller ikke Kaja har funnet veien innom utstillingsarenaen i år!

I Cup'en teller årets jaktprøveresultater samt beste utstillingsresultat.

TFK gratulerer alle klubbens UK hunder med strålende resultater i 2011 med totalt 42 jaktprøvepremieringer hvorav 11 x 1.pr UK.

RaseHundFarMorEier/FørerPoeng
ES Dulles A El Zorro Steinrabbens Felix Skillevatnets Turte Stein Arne Paulsen 420
P Jimsrypas Lio Messi Pointnics E I Point Jimsrypas Mia John Solstad 420
P Sollidalens A Kaja Ørntuas C Aiko Ronja Øystein Pedersen 380
P Solasteggens Hannah Montana Black Luckys Rapp Black Luckys Baracuda  Geir Arne Johansen 330
KV Åsheias Dzz Vinter Zico Rugdelias Nmj Zanta Lasse Valsø/Vivian Lorentsen 280
ES Dulles A Zeta Steinrabbens Felix Skillevatnets Turte Tor og Stein Martinsen 260
P Pimens Barack Jutevatnets Radar Drevjans Belle Svein Erik Holsbøe 240
P Ørntuas G Lady Gaia Javapoint Black Luckys Cantona Ørntuas C Rypa Tommy Samuelsberg 240
P Sollidalens A Storm Ørntuas C Aiko Ronja Linn og Øystein Pedersen 210
P Pellarskogens Kon Pointnics E I Point Pellarskogens Rossi Ole og Mariann Ingebrigtsen 200
KV Markusfjellets Frøydis Markusfjellets Rto Bjørn Langsundets Adjit Bjørn Morten Baardvik 160
ES Juli Harodalens Figo Samanta Anne Maj Krogh 130
ES Ringvassøyas Tinka Kvernmomarkas Troll Ringvassøyas Janka Oddmar Isaksen 130
IS Irskesjøens No Cash Irskesjøen's Nix Kleivskogens S-Fia Kurt Landau 100
GS Stegjefjellet's Targa II Klettkovens Karikatur Darag's E Keweenaw Maja Kolsum 80
P Ham-Nutens Xavi Skipsfjordhønas Biff Ham-Nutens Sarri Said Nordin 50

NJCH Jimsrypas KittyStillingen i TFK Cup AK/VK 2011:

P NJCH Jimsrypas Kitty e/f Jim Theodorsen er vinner av TFK Cup 2011 etter en strålende sesong med 2 x 1.pr VK, 2 x 2.pr VK, 1 x 3.pr VK og 1 x 1.pr AK samt Res. CACIT på Vannøya i vinter. Kitty var også med på Pointerlaget som tok Sølv NM Lag Vinter og Sølv NM Lag Høst. Prikken over i en er at hun nå kan smykke seg med tittlene NPK Elitehund og ny Norsk Jaktchampion. Hun er også en vakker tispe, og fikk Excelent på utstilling i Bardu i 2011.

Nr. 2 ble B Blueprint Kira til Kurt Landau etter ikke mindre enn  6 x 2.pr AK og 1 x 3.pr AK, og Good på utstilling i 2011.

Nr. 3 ble P NJUCH Ørntuas C Aiko e/f Stian Henriksen som har fått 2 x 1.pr VK, 2 x 2.pr VK og 1 x 6.pr VK. Aiko er også  blitt dobbelt champion i år etter CACIT på Altaprøven i vinter og kan nå smykke seg med titelen Norsk Jakt og Utstillingschampion.

I Cup'en teller årets jaktprøveresultater samt beste utstillingsresultat.

TFK gratulerer alle klubbens AK/VK hunder med strålende resultater i 2011 med totalt 78 jaktprøvepremieringer hvorav 15 x 1.pr VK og 9 x 1.pr AK.

RaseHundFarMorEier/Fører Poeng
P Jimsrypas Kitty Black Luckys William Jimsrypas Cähppes Bivdi Jim Theodorsen 860
B Blueprint Kira Shulegan No-Risk Akira Kurt Landau 580
P Ørntuas C Aiko Altegeinos Garm Ørntuas A Bjørk Stian Henriksen 500
P Skipsfjordhønas Texi Anahojs Texas Kari-Mor Tom Ditlefsen 445
P Ottorinos Tya Balder Ottorinos Anna Dag Håvard Hansen 430
P Ronja Brutus Rødfosens Pia Øystein Pedersen 400
P Skipsfjordhønas Funny Bjørklunds K.Cito Kari-Mor Wiggo Ditlefsen 380
ES Ringvassøyas Kirow Kvernmomarkas Troll Ringvassøyas Shakira Eirik Olsen 370
ES Steinrabbens Milo Ringvassøyas Mikkel Steinrabbens Tara Stein Martinsen 350
P Dansk Dynasta Elka Saxo Du Bois Des Perches Dansk Dynasty Yckel Geir Roger Hagenes 310
P Jimsrypas Jeger Black Luckys William Jimsrypas Cähppes Bivdi Jim Theodorsen 310
ES Steinrabbens Felix Vanntindens E Primus C Bianka Stein Martinsen 310
P Jimsrypas Tess Antonætt Ham-Nutens Heike Jimsrypas Mia Svein A.Andresen 300
P Pointnics E I Point Jutevatnets Radar Pointnics Chanti Ole Ingebrigtsen 240
P Stenbitens Lycke Black Luckys Rapp Hesselhøy Estelle Geir Arne Johansen 240
P Ham-Nutens Xavi Skipsfjordhønas Biff Ham-Nutens Sarri Said Nordin 200
KV Langsundets Skade Rugdelias JMB Cogito Itzas Frøya Bjørn Morten Baardvik 200
ES Ringvassøyas Tinka Kvernmomarkas Troll Ringvassøyas Janka Oddmar Isaksen 175
P Karacanis Zita Karacanis Pele Karacanis Bella Geir Roger Hagenes 170
P Skipsfjordhønas Louis Anahojs Texas Kari-Mor Per A.Berg 160
IS Irskesjøens Nix Hadseløyas Mounty Åsgjerdets Lina Jan Arild Kingswick 120
P Barentsviddas B Kim Black Luckys Copiad Giga Stian Henriksen 100
IS Bjørbækkollens Lt Kark Havgas Tore Hund Sæterelvas Lady In Red Jarle Kristoffersen 100
P Jimsrypas Pia Ham-Nutens Heike Jimsrypas Mia Halvar Lockertsen 100
GS Langsundets Punky Lk-Irgo Sneeggåsens Tiri Roger Tømmerholen 100
P Pellarskogens Kon Pointnics E I Point Pellarskogens Rossi Ole Ingebrigtsen 100
P Solasteggens Hannah Montana Black Luckys Rapp Black Luckys Baracuda Geir Arne Johansen 100
B Bråkebøttas Pippa Shulegan No-Risk Akira Kurt Landau 80
B Jbs Leiki Perkars Basse Brufjordens XL Freia Paul Aandahl 80
P Patjanens Villa Antonori Skipsfjordhønas Louis Annahojs Sourva Per Anton Berg 80
P Pimens Aron Jutevatnets Radar Drevjans Belle Terje Steinsund 80
KV Itzas Inka Rugdelias JMG Cogito Itzas Ilja Anne Maj Krogh 50
 P Jippi Joker Enerumskogens Black-Miss Jenny Richardsen 50
P Sollidalens A Kaia Ørntuas C Aiko Ronja Øystein Pedersen 50

                                                                        

Geir Roger og ElkaStillingen i TFK Cup 2010 UK  pr 31.12.10

Sesongen er over og vår fomann Geir Roger Hagenes ble suveren vinner av UK cupen med Dansk Dynasta Elka etter jevnt og trutt med premieringer i hele år. 

Vi i TFK gratulerer Geir Roger og Elka med en strålende sesong.

 

RaseHundFarMorEier/FørerPoeng
P Dansk Dynasta Elka Saxo Du Bois Des Perches Dansk Dynasty Yckel Geir Roger Hagenes 830
P Ham-Nutens Xavi Skipsfjordhønas Biff Ham-Nutens Sarri Said Nordin 440
P Ottorinos Tya Balder Ottorinos Anna Dag Håvard Hanssen 380
P Pimens Barack Jutevatnets Radar Drevjans Belle Svein Erik Holsbøe 290
ES Steinrabbens Milo Ringvassøyas Mikkel Steinrabbens Tara Stein Martinsen 260
KV Brokefjells Itza Rugdelias Nmj Nikko Itzas Frida Anne Maj Krogh 180
IS G-Kria av Miessevàrri Indus Vieksas Vilja Arild Kristoffersen 180
ES Ringvassøyas Kirow Kvernmomarkas Troll Ringvassøyas Shakira Eirik Olsen 180
P Vestfjorddalens Tøtta T Vestfjorddalens Black Jack Kvithøvdlias Nazze Terje Steinsund 180
ES Myrsteggens Xerox Ringvassøyas Mikkel Giddes C Kela Leif Wiggo Ditlefsen 100
ES Ringvassøyas Tinka Kvernmomarkas Troll Ringvassøyas Janka Oddmar Isaksen 80
P Rypejægerens Fryd Pointnics E I Point Vakkerdalens Vilja Tone Kanestrøm 80

Stillingen i TFK Cup 2010 AK/VK pr 31.12.10:

Sesongen er over og Jan Arild Kingswick ble vinner av AK/VK cupen 2010 med IS NJCH Irskesjøens Nix etter å ha sanket premier jevnt og trutt i hele år. 

Vi i TFK gratulerer Jan Arild og Nix med en strålende sesong.

 

RaseHundFarMorEier/FørerPoeng
IS Irskesjøens Nix Hadseløyas Mounty Åsgjerdets Lina Jan Arild Kingswick 950
P Joker Koss Ramfløydalens Pepsi Ronny Hartviksen 830
P Pointnics E I Point Jutevatnets Radar Pointnics Chanti Ole Ingebrigtsen 660
P Skipsfjordhønas Funny Bjørklunds K. Cito Kari-Mor Wiggo Ditlefsen 560
ES Steinrabbens Felix Vanntindens E Primus C Bianka Stein Martinsen 430
ES Ringvassøyas Samira Steinrabbens Felix Ringvassøyas Shakira Stein Martinsen 380
P Ronja Brutus Rødfosens Pia Øystein Pedersen 360
KV Itzas Inka Rugdelias JMG Cogito Itzas Ilja Anne Maj Krogh 350
KV Langsundets Skade Rugdelias JMG Cogito Itzas Frøya Bjørn Morten Baardvik 280
ES Steinrabbens Milo Ringvassøyas Mikkel Steinrabbens Tara Stein Martinsen 280
P Pimens Aron Jutevatnets Radar Drevjans Belle Terje Steinsund 260
P Jippi Joker Enerumskogens Black Miss Jenny Richardsen 250
P Jimsrypas Kitty Black Luckys William Jimsrypas Cähppes Bivdi Jim Theodorsen 200
P Jimsrypas Tess Antonætt Ham-Nutens Heike Jimsrypas Mia Svein Anton Andresen 200
B Bråke-Bøtta Pippa Shulegan No-Risk Akira Kurt Landau 150
P Vakkerdalens Vilja Red Taps Luis Figo Vakkerdalens Platina Scott Tone Kanestrøm 150
IS Irskesjøens Zala Hadseløyas Mounty Åsgjerdets Lina Jan Arild Kingswick 130
ES Museruddansens Peivo Skillevatnets Mac Tjorven  Geir Lorentsen 100
GS Langsundets Punky Lk-Irgo Sneeggåsens Tiri Roger Tømmerholen 100
ES Ringvassøyas Trix Lady Gårdarnas K Dandy Ringvassøyas Chakira Torgeir Ingebrigtsen 100
P Skipsfjordhønas Louis Anahojs Texas Kari-Mor Per Anton Berg 100
P Skipsfjordhønas Texi Anahojs Texas Kari-Mor Tom Ditlefsen 100
B Blueprint Kira Shulegan No-Risk Akira Kurt Landau 80
IS Hamperokkens Hårek Sheantullagh Hawk Of Erinvale Bjørbækkollen's Lt Saga  Jarle Kristoffersen 80
ES Itzas Peik Ringvassøyas Mikkel Itzas Effe Wibeke Ditlefsen 80
ES Ringvassøyas Chako Steinrabbens Felix Ringvassøyas Chakira Kjetil Olsen 80
ES Ringvassøyas Shakira Berkjestølens Hi-Treff Jentefjellets Zenta Eirik Olsen 80
P Skipsfjordhønas Duke Bjørklunds K Cito Kari-Mor Per Anton Berg 80
P Karacanis Zita Karacanis Pele Karacais Bella Geir Roger Hagenes 50
KM Raya Herrskapets A-Bark Lotta Steinar Lagesen 50

                                                                        

Jan Arild og NJCH Irskesjøens NixStillingen i TFK Cup 2010 AK/VK etter vårsesongen:

IS NJCH Irskesjøens Nix til Jan Arild Kingswick herjer nok en gang på prøvene her nord. Uavhengig av hvem som fører han henter han den ene topp plasseringen etter den andre og har i vinter bla. 1.pr VK m/CACIT finale, 1. pr VK m/CK og 5.pl NM Vinter finale som var en ny milepæl for denne fantastiske hunden som står bokført med utrolige 23 x 1.pr VK i Dog Web. Han leder TFK cup med god margin.

På andre plass kommer P Pointnics E I Point til Ole Ingebrigtsen. Point brukte litt tid for å innse at han var blitt AK hund, og brente flere AK premier på uro i fuglearbeid. I vinter har ekvipasjen funnet resepten og etter 3 x 2.pr AK ble det 1.pr AK i uværet på Vannøya. VK debyen endte med 1.pr VK finale og Point ble uttatt til å representere Norsk Pointerklubb i NM Lag Vinter på Andøya hvor laget plasserte seg på 3.pl. Samme helg tok han seg helt til NM Vinter finale. Med på NM Lag Vinter for pointerklubben var også P Skipsfjordhønas Funny til Wiggo Ditlefsen som innehar tredje plassen i TFK Cup. Funny er som sin (Kari)mor effektiv i fugl og har i vinter flere flotte plasseringer i VK.

Bak disse følger flere sterke ekvipasjer som bare lengter mot høsten for å kjempe om de ypperste premieringene. NM Høyfjell høst på Kongsvold er allerede i manges planer, og hundene fra TFK er fryktede motstandere.

RaseHundFarMorEier/FørerPoeng
IS Irskesjøens Nix Hadseløyas Mounty Åsgjerdets Lina Jan Arild Kingswick 780
P Pointnics E I Point Jutevatnets Radar Pointnics Chanti Ole Ingebrigtsen 660
P Skipsfjordhønas Funny Bjørklunds K. Cito Kari-Mor Wiggo Ditlefsen 460
P Joker Koss Ramfløydalens Pepsi Ronny Hartviksen 410
ES Ringvassøyas Samira Steinrabbens Felix Ringvassøyas Shakira Stein Martinsen 380
P Pimens Aron Jutevatnets Radar Drevjans Belle Terje Steinsund 260
P Jippi Joker Enerumskogens Black Miss Jenny Richardsen 250
KV Langsundets Skade Rugdelias JMG Cogito Itzas Frøya Bjørn Morten Baardvik 180
ES Steinrabbens Felix Vanntindens E Primus C Bianka Stein Martinsen 180
KV Itzas Inka Rugdelias JMG Cogito Itzas Ilja Anne Maj Krogh 170
P Vakkerdalens Vilja Red Taps Luis Figo Vakkerdalens Platina Scott Tone Kanestrøm 150
ES ES Museruddansens Peivo Skillevatnets Mac Tjorven  Geir Lorentsen 100
P Jimsrypas Kitty Black Luckys William Jimsrypas Cähppes Bivdi Jim Theodorsen 100
GS Langsundets Punky Lk-Irgo Sneeggåsens Tiri Roger Tømmerholen 100
ES Ringvassøyas Trix Lady Gårdarnas K Dandy Ringvassøyas Chakira Torgeir Ingebrigtsen 100
P Ronja Brutus Rødfosens Pia Øystein Pedersen 100
ES Itzas Peik Ringvassøyas Mikkel Itzas Effe Wibeke Ditlefsen 80
ES Ringvassøyas Chako Steinrabbens Felix Ringvassøyas Chakira Kjetil Olsen 80
ES Ringvassøyas Chakira Berkjestølens Hi-Treff Jentefjellets Zenta Eirik Olsen 80
P Skipsfjordhønas Duke Bjørklunds K Cito Kari-Mor Per Anton Berg 80
P Karacanis Cita Karacanis Pele Karacais Bella Geir Roger Hagenes 50
KM Raya Herrskapets A-Bark Lotta Steinar Lagesen 50

                                                                        

Dag Håvard og Ottorinos TyaStillingen i TFK Cup 2010 UK etter vårsesongen: 

Spesiselt moro at våre nye deltakere hevder seg så godt med sine hunder. Dag Håvard Hanssen viste frem sin unghund P Ottorinos Tya i romsjulstreffet til TFK, da var hun ikke helt "våknet" og Dag Håvard tuslet seg en tur for seg selv og fikk til flere fuglearbeider på egen hånd. Deretter ryktes det at hun ble for rå i fugl, men Dag Håvard sto på og jobbet for fullt inn mot prøvesesongen. Belønningen er fem UK premieringer hvorav 2 x 1.pr UK, sterkt. Desverre fikk hun løpetid til Arctic Cup og måtte stå over dette høystatusløpet som ville blitt en fin erfaring for både Dag Håvard og Tya som har en solid første plass i TFK Cup.

Vår leder Geir Roger Hagenes har også en flott unghund på gang i P Dansk Dynasta Elka som man fra navnet kan lese er en import med nytt blod til distriktet. Han startet sesongen med å bli TFK klubbmester i UK og har senere fått 2 x 2.pr UK, dette holder til delt andre plass i TFK Cup sammens med ringrev og premiesanker Stein Martinsen som med unghund fra eget oppdrett ES Steinrabbens Milo har fått 1 x 1.pr UK og 2 x 2.pr UK i vinter.

Rett utenfor pallen følger fargeklatten og "ferskingen" Said Nordin som med P Ham-Nutens Xavi har erobret en UK premie av vær valør.

RaseHundFarMorEier/FørerPoeng
P Ottorinos Tya Balder Ottorinos Anna Dag Håvard Hanssen 380
P Dansk Dynasta Elka  Saxo Du Bois Des Perches Dansk Dynasty Yckel Geir Roger Hagenes  260
ES Steinrabbens Milo Ringvassøyas Mikkel Steinrabbens Tara Stein Martinsen 260
P Ham-Nutens Xavi  Skipsfjordhønas Biff  Ham-Nutens Sarri  Said Nordin  230
KV Brokefjells Itza Rugdelias Nmj Nikko Itzas Frida Anne Maj Krogh 180
IS G-Kria av Miessevàrri Indus Vieksas Vilja Arild Kristoffersen 180
ES Ringvassøyas Kirow Kvernmomarkas Troll Ringvassøyas Shakira Eirik Olsen 180
ES Myrsteggens Xerox Ringvassøyas Mikkel Giddes C Kela Leif Wiggo Ditlefsen 100
P Rypejægerens Fryd Pointnics E I Point Vakkerdalens Vilja Tone Kanestrøm 80
P Vestfjorddalens Tøtta T Vestfjorddalens Black Jack Kvithøvdlias Nazze Terje Steinsund 80

TFK-cupen 2008

Sesongen er over og det er på tide med en oppsummering av årets TFK-cup.

IS Irskesjøens Nix og ES Itza's Peik som var beste hund i henholdvis voksenklassen og unghundklassen i vintersesongen beholdt topplassene sine med god margin hele høsten og endte som vinnere av TFK-cup 2008. Nix fikk dessuten i år sin etterlengtede Cacit og ble med det NJCH.

Nr 2 i voksenklassen ble en annen erfaren premiegrossist, ES Steinrabbens Felix. Nr 3 ble det unge stjerneskuddet ES Ringvassøyas White Trix Lady som vant UK i TFK-cupen i fjor.

Klubbens hunder har også i år forsynt seg grovt av premiefatet landet rundt. En opptelling av premiene til deltakerne i TFK-cupen gir hele 35 førstepremier, 7x 1.UK, 8x 1.AK og 20 x 1.VK, De mange gode prestasjonene toppes selvfølgelig av seieren i NM-vinter til P Pellarskogens Rossi og Ole Ingebrigtsen. Vi må også trekke fram unghundene ES Ringvassøyas Chako som kom til finale i Norsk Derby og IS Jalgesvaddas Riddu som ble nr 2 i Arctic Cup finale.
Svært hyggelig var det også at P Kari-Mor etter mange år med mange flotte premier i sitt tiende år toppet karrieren med 2 x Cacit og jaktchampionat.

 

Sist oppdatert 30.11.2008

Opplysninger om premieringene sendes på epost til peratleb"krøllalfa"gmail.com eller SMS/tlf 95728549

UK

Vis alle premier | Skjul alle premier

 
Nr Hund Eier Poeng
1 ES Itza's Peik 05139/07 (Ringvassøya`s Mikkel - Itza`s Effe) Wibeke og Leif-Wiggo Ditlefsen 520
17.02.08, 1.UK, Senja, 100 p
02.03.08, 2.UK, Ringvassøya, 80 p
29.03.08, 2.UK, Ringvassøya, 80 p
06.04.08, 2.UK, Armøya, 80 p
12.04.08, 2.UK, Senja, 80 p
30.08.08, 3.UK, Ringvassøya, 50 p
31.08.08, 3.UK, Ringvassøya, 50 p
 
2 P Pointnics Point 13647/07(Jutevatnets Radar-Pointnics Chanti) Ole Ingebrigtsen 360
01.03.08, 1.UK, Ringvassøya, 100 p
13.04.08, 2.UK, Senja, 80 p
31.08.08, 1.UK, Ringvassøya, 100 p
26.09.08, 2. pr Derby kvalifisering, Kongsvold, 80 p
 
3 ES Ringvassøyas Chako 14476/07 (Steinrabbens Felix - Ringvassøyas Shakira) Kjetil Olsen / Eirik Olsen 300
31.08.08, 1.UK, Ringvassøya, 100 p
26.09.08, 1. pr Derby kvalifisering, Kongsvold, 100 p
27.09.08, 3.pr Derby semifinale, Kongsvold, 100 p
 
4 IS Jalgesvaddas Riddu 12318/06 (Lyngstuas Jack - Gagganjunis Sisu) Ruth K. Løvseth og Tore H. Strand 260
30.03.08, 1.UK, Ringvassøya, 100 p
19.04.08, 2.pr Arctic Cup, Alta, 160 p

 
5 ES Ringvassøyas Samira 14478/07 (Steinrabbens Felix - Ringvassøyas Shakira) Stein Martinsen 200
31.08.08, 1.UK, Ringvassøya, 100 p
26.10.08, 1.UK, Tromsø, 100 p

 
5 IS Jalgesvaddas Cappa 12317/06 (Lyngstuas Jack - Gagganjunis Sisu) Ingrid Frenning 80
30.03.08, 2.UK, Ringvassøya, 80 p

 
6 P Østagløttens Gulle13335/06 (Drevjans Buck - Tolga) Rita og Frode Stenerud 50
17.02.08, 3.UK, Senja, 50 p
 

 

AK/VK

Vis alle premier | Skjul alle premier

 
Nr Hund Eier Poeng
1 IS Njch Irskesjøens Nix 22941/01 (Hadseløyas Mounty-Åsgjerdets Lina) Jan Arild Kingswick 840
23.02.08, 1.VK CK, Vesterålen, 120 p
24.02.08, 1.VK Cacit finale, Vesterålen, 140 p
02.03.08, 5.VK finale, Ringvassøya, 70 p
08.03.08, 1.VK CK, Altevatn, 120 p
05.04.08, 3.VK kvalik, Arnøya, 80 p
12.04.08, 2.VK kvalik, Børselv, 80 p
19.04.08, 3.VK semifinale, Alta, 100 p
30.08.08, 6.VK, Røros, 50 p
31.08.08, 2.VK kvalik, Meråker, 80 p

 
 
2 ES Njch Steinrabbens Felix 10107/02 (Vanntindens E Primus-C Bianca) Stein Martinsen 620
23.02.08, 2.VK, Vesterålen, 80 p
01.03.08, 1.VK CK, Ringvassøya, 120 p
15.03.08, 2.VK semi NM vinter, Andøya, 100 p
28.03.08, 4.VK kvalik, Folldal/Hjerkinn, 50 p
30.03.08, 4.VK finale, Folldal/Hjerkinn, 100 p
29.08.08, 5.VK kvalik, Kongsvold, 50 p
04.10.08, 1.VK/CK Moskus Cup kvalik, Kongsvold, 120 p

 
3 ES Ringvassøyas White Trix Lady
24231/05
(Gårdarnas K Dandy- Ringvassøyas Shakira)
Torgeir Ingebrigtsen 580
29.03.08, 2.AK, Ringvassøya, 80 p
06.04.08, 3.AK, Gallok, 50 p
12.04.08, 1.AK, Senja, 100 p
30.08.08, 1.VK kvalik, Ringvassøya, 100 p
05.09.08, 1.VK kvalik, Kongsvold, 100 p
06.09.08, 5.VK semifinale, Kongsvold, 70 p
03.10.08, 2.VK kvalik NM høyfjell, Kongsvold, 80 p
 
4 GS Langsundets Lille-Ti 01601/03 LK-Irgo - Sneeggåsens Tiri
 
Bjørn Morten Baardvik 550
23.02.08, 1.VK, Vesterålen, 100 p
24.02.08, 2.VK finale, Vesterålen, 100 p
14.03.08, 1.VK CK kvalik NM vinter, Andøya, 120 p
11.04.08, 3.VK kvalik SM vinter, Abisko, 80 p
30.08.08, 2.VK kvalik, Ringvassøya, 80 p
31.08.08, 4.VK finale, Ringvassøya, 70 p
 
 
5 P Joker 06179/05 (Koss - Ramfløydalens Pepsi) Ronny Hartvigsen 520
08.03.08, 5.VK, Altevatn, 50 p
30.03.08, 3.VK finale, Ringvassøya, 100 p
05.04.08, 1.VK CK kvalik, Arnøya, 120 p
06.04.08, 3.VK finale, Arnøya, 100 p
23.08.08, 4.VK kvalik, Altevatn, 50 p
31.08.08, 3.VK finale, Ringvassøya, 100 p
 
6 P Njch Kari-Mor
05112/99 (Phi-Sally)
Wiggo Ditlefsen 440
01.03.08, 2.VK, Ringvassøya, 80 p
02.03.08, 1.VK Cacit finale, Ringvassøya, 140 p
05.04.08, 2.VK kvalik, Arnøya, 80 p
06.04.08, 1.VK Cacit finale, Arnøya, 140 p
 
7 P Pellarskogens Rossi 20569/02
(Garmanns Ross - Østbergets Konnie)
Ole og Mariann Ingebrigtsen 400
16.03.08, 1.VK finale NM vinter, Andøya, 400 p
 
 
8 IS Irskesjøens Zala 22945/01 (Hadseløyas Mounty-Åsgjerdets Lina) Jan Arild Kingswick 380
24.02.08, 3.VK finale, Vesterålen, 100 p
06.09.08, 1.VK kvalik, Børselv, 100 p
26.09.08, 2.VK kvalik, Kongsvold, 80 p
19.10.08, 1.VK, Dundret, 100 p
9 P Vakkerdalens Stærk 03597/05 (Pellarskogens Nico-NSuch Frøya) Per Kanestrøm 320
16.02.08, 1.AK, Senja, 100 p
01.03.08, 1.VK CK, Ringvassøya, 120 p
03.10.08, 1.VK kvalik NM høyfjell, Kongsvold, 100 p
 
10 ES Ringvassøyas Shakira 20853/03 (Berkjestølens Hi Treff-Jentefjellets Zenta) Eirik Olsen 310
01.03.08, 5.VK , Ringvassøya, 50 p
02.03.08, 3.VK finale, Ringvassøya, 100 p
14.03.08, 2.VK kvalik NM vinter, Andøya, 80 p
29.03.08, 3.VK kvalik, Ringvassøya, 80 p
 
11 IS Njch Gagganjunis Nieida 13685/03 (Setterly Aldo-Gagganjunis Skierri) Jan Riise Pedersen / Bodil Kanebog 220
05.04.08, 6.VK kvalik, Arnøya, 50 p
06.04.08, 6.VK finale, Arnøya, 70 p
18.04.08, 1.VK kvalik, Alta, 100 p
 
12 IS Gagganjunis Smavva
13675/03 (Setterly Aldo-Gagganjunis Skierri)
Ingrid Frenning 180
30.03.08, 2.AK, Ringvassøya, 80 p
06.04.08, 1.AK, Arnøya, 100 p
 
13 IS Hadseløyas Storm 03821/03 (Irskesjøens Hannibal - Hadseløyas Billie-H) Tore H. Strand 170
01.03.08, 4.VK, Ringvassøya, 50 p
15.03.08, 1.VK CK Exit cup, Andøya, 120 p
 
14 IS Neadalens Tinto 05166/03 (Irskesjøens D. Zento - Neadalens LP-A Litj-Nea) Knut Sollid 160
05.04.08, 2.AK, Arnøya, 80 p
06.04.08, 2.AK, Arnøya, 80 p
 
14 P Pellarskogens Nico 20565/02
(Garmanns Ross - Østbergets Konnie)
Ole Ingebrigtsen og Christian Slettbakk 160
15.03.08, 2.AK, Andøya, 80 p
13.04.08, 2.AK, Senja, 80 p
 
 
14 KV Itza's Frøya
19657/01 (Gappo-Itza's Ilja)
Bjørn Morten Baardvik 160
23.02.08, 2.VK, Vesterålen, 80 p
18.04.08, 2.VK kvalik, Alta, 80 p
 
14 P Østagløttens Gulle13335/06 (Drevjans Buck - Tolga) Rita og Frode Stenerud 160
06.04.08, 2.AK, Arnøya, 80 p
30.08.08, 2.AK, Ringvassøya, 80 p
 
18 ES Steinrabbens Tara 00874/01 (Skillevatnets Dino-B Speedy) Stein Martinsen 150
02.03.08, 6.VK finale, Ringvassøya, 70 p
19.04.08, 2.VK semifinale, Alta, 80 p
 
19 ES Ringvassøyas Janka 20852/03 (Berkjestølens Hi Treff-Jentefjellets Zenta) Oddmar Isaksen 120
29.03.08, 1.VK CK kvalik, Ringvassøya, 120 p

 
19 P Ncjh Ramfløydalens Troy 07802/00 (NJCH Afferns Birk-NJCH Trutt) Svein Anton Andresen 120
05.04.08, 5.VK kvalik, Arnøya, 50 p
06.04.08, 4.VK finale, Arnøya, 70 p
 
21 GS Langsundets Punky 09185/04 (LK Irgo-Sneeggåsens Tiri) Roger Tømmerholen 100
02.03.08, 1.AK, Ringvassøya, 100 p
 
21 P Jimsrypas Tess Antonætt 08969/06 (Ham-Nutens Heike - Jimsrypas Mia) Svein Anton Andresen 100
30.03.08, 1.AK, Ringvassøya, 100 p
 
21 P Skipsfjordhønas Funny 26597/05 (Bjørklunds K Cito - Njch Kari-Mor) Wiggo A. Ditlefsen 100
30.03.08, 1.AK, Ringvassøya, 100 p
 
21 P Skipsfjordhønas Biff 25441/04 (Sjch Annahöjs Texas - Njch Kari-Mor) Eier Said Nordin, fører Per Anton Berg 100
05.04.08, 1.AK, Arnøya, 100 p
 
21 P Skipsfjordhønas Duke 26592/05 (Bjørklunds K Cito - Kari-Mor) Per Anton Berg 100
30.03.08, 3.AK, Sennalandet, 50 p
06.09.08, 3.AK, Hattfjelldal, 50 p
 
21 P Skipsfjordhønas Louis 25440/04 (Annahojs Texas - Kari-Mor) Per Anton Berg 100
07.09.08, 1.AK, Hattfjelldal, 100 p
 
27 KV Itza's Ilja 21088/98 (Itza's Sarja-Nuch Fageråas Balder) Anne Maj Krogh 50
23.02.08, 5.VK, Vesterålen, 50 p
 
27 IS Gagganjunis Eiri 13683/03 (Setterly Aldo Cito - Gagganjunis Skierri) Eli Wang 50
05.04.08, 3.AK, Arnøya, 50 p
 
27 P Leirungens Kula 05224/04
(Sito De La Mazorra - Gitvolas Tindra)
Nils Ludviksen 50
18.04.08, 3.AK, Alta, 50 p
 


UK
 

26-27. oktober. ES Samira fikk på seinhøstprøven i Tromsø en ny 1.UK

26-28. september. Under Norsk Derby på Kongsvold fikk ES Chako 1.pr kvalik og 3.pr semifinale. P Point fikk 2.pr i kvaliken

30-31- august. På TFK’s prøve på Ringvassøya fikk kullsøsknene ES Chako og Samira 1.UK. Det samme gjorde P Point. ES Peik fikk 2x3.UK

18-20. april.
To TFK-hunder, P Point og IS Riddu tok seg til finalen i Arctic Cup. Riddu gjorde det glimrende og ble nr 2 med 3 fuglearbeid med reis.

12-13. april. På Senja fikk P Point og ES Peik 2.UK

.5-6. april. På Arnøya fikk ES Peik 2.UK

29-30. mars.
På Ringvassøya fikk IS Jalgesvaddas Riddu 1.UK. ES Itza's Peik og IS Jalgesvaddas Cappa fikk 2.UK.

1-2. mars. P Pointnics Point fikk 1.UK på Ringvassøya bare 11 måneder gammel. ES Itza's Peik fikk en ny premie, denne gang 2.UK

16-17. februar. ES Itza's Peik fikk 1.UK på Senja. P Gulle fikk 3.UK.

AK/VK

18-19. oktober.
IS Zala var en tur over grensen til Sverige og fikk 1.VK i Dundret.

3-5. oktober. I kvaliken under NM høyfjell på Kongsvold fikk P Stærk 1.VK og ES Trix fikk 2.VK. ES Felix fikk 1.VK/CK i kvalifiseringen til Moskus Cup. Felix rykket dermed opp på andreplass i cupen.

26-28. september. På Kongsvold fikk IS Zala 2.VK i kvaliken
 

5-7. september. ES Trix er den TFK-hunden som har markert seg sterkest så langt i høst. På Kongsvold kom hun til finalen etter 1.VK i kvalik og 5.VK i semifinale. I Børselv fikk IS Zala 1.VK i kvaliken. I Hattfjelldal tok P Duke 3.AK og P Louis 1.AK.

30-31- august. På TFK’s prøve på Ringvassøya fikk ES Trix 1.VK i kvalik, GS Lille-Ti fikk 2.VK kvalik og 4.VK finale. P Joker fikk 3.VK finale. I UK fikk P Point en ny 1.UK mens ES Peik fikk 2x3.UK. ES Felix var på Kongsvold og fikk der 5.VK i kvaliken. IS Nix fikk 6.VK i Røros på lørdag og 2.VK på Meråker dagen etter

23-24. august. På Altevatn fikk P Joker 4.VK i kvaliken.

18-20. april. Fem TFK-hunder gikk til finale i 3-dagers VK-en i Alta. Ingen av dem ble premiert i finalen, men det ble noen premier på veien dit. I kvaliken fikk IS Nieida 1.VK og ES Tara 2.VK
I semien ble det 3.VK til IS Nix. I AK ble det 3.AK til P Kula

12-13. april. På Senjaprøven fikk ES Trix 1.AK og ble med det ny VK-hund. P Nico fikk 2.AK på samme prøve. I Børselv fikk IS Nix 2.VK i kvaliken og styrker ledelsen i cupen. GS Lille-Ti deltok på SM-vinter i Abisko der hun fikk 3.VK i kvaliken.

5-6. april. På Arnøya ble hele 4 Tfk-hunder premiert i finalen. Best av alle var P Kari-Mor som tok vinterens andre Cacit etter 6 fuglearbeider i finalen. P Joker fikk 3.VK, P Troy 4.VK og IS Nieida 6.VK finale. I VK-kvalik fikk P Joker 1.VK/CK, P Kari-Mor 2.VK, IS Nix 3.VK, P Troy 5.VK og IS Nieida 6.VK.
Et par nye VK-hunder ble det også. P Biff og IS Smavva fikk begge 1.AK. Ellers fikk IS Tinto 2 x 2.AK og P Gulle 2.AK. IS Eiri fikk 3.AK.
Vi har et svært høyt nivå på hundene i klubben. Nix og Kari-Mor ligger pr i dag som nr 3 og nr 4 på fuglehundcup.no i konkurranse med alle de beste hundene i landet.

29-30. mars. På Tromsø hundeklubbs prøve på Ringvassøya fikk ES Janka 1.VK/CK i kvaliken. ES Shakira fikk 3.VK i kvaliken. I finalen ble en TFK-hund P Joker premiert, med 3.VK.
To nye VK-hunder fikk vi også. P Tess som såvidt har passert 2 år og ikke stort eldre P Funny begge 1.AK. IS Smavva og ES Trix fikk 2.AK.
ES Felix deltok denne helga på 3-dagers VK i Folldal/Hjerkinn. Og Felix fornektet seg ikke, nok en gang kom han til finale på en stor prøve. Han fikk 4.VK i kvaliken, gikk videre fra semifinale, og fikk 4.VK i finalen.
På Sennaland-prøven fikk fjorårets vinner av UK i TFK-cup, P Duke, 3.AK.

14-16. mars. Under NM vinter på Andøya gikk P Pellarskogens Rossi helt til topps og ble norsk mester. Vi gratulerer hjerteligst. To andre TFK-hunder, engelsksetterne Ringvassøyas Shakira og Steinrabbens Felix kom også til finalen. Felix fikk en 2.VK i semifinalen, mens Shakira fikk 2.VK kvalik. GS Lille-Ti fikk en glimrende 1.VK/CK i kvaliken. IS Hadseløyas Storm fikk 1.VK/CK i kvaliken til Exit Cup.

8-9. mars. IS Nix fortsatte sin imponerende premiehøsting på Ofoten FKs prøve på Altevatn. Han vant en-dags VK-en med 1.VK/CK. P Joker fikk 5.VK på samme prøve.

1-2. mars. På Ringvassøya var det P Kar-Mor sin tur til å sikre jaktchampionatet, etter 1.VK/Cacit i finalen og 2.VK i kvaliken. ES Ringvassøyas Shakira ble også premiert begge dagene med 5.VK kvalik og 3.VK finale. IS Nix fikk 5.VK finale og ES Steinrabbens Tara fikk 6.VK finale. P Stærk og ES Felix gjorde det skarpt i kvaliken, de vant hvert sitt parti, begge med 1.VK/CK. IS Hadseløyas Storm fikk 4.VK kvalik. I AK ble det 1.AK på GS Punky.

23-24. februar. Det ble mange VK-premier på TFK-hunder i Vesterålen. IS Irskesjøens Nix imponerte med 1.VK/CK i kvaliken og 1.VK/Cacit i finalen, noe som gav Nix jaktchampionatet. GS Langsundets Lille-Ti ble også premiert begge dager, 1.VK i kvalik og 2.VK finale. IS Irskesjøens Zala fikk 3.VK finale. ES Steinrabbens Felix fikk 2.VK i kvaliken, det samme fikk KV Itza's Frøya. KV Itza's Ilja fikk 5.VK kvalik.

16-17. februar
På Senja gjorde P Vakkerdalens Stærk en meget sterk prestasjon da han på en meget vanskelig dag værmessig og fuglmessig presterte 1.AK.

 

 

Underkategorier